Reklama

Reklama

PLK: AZS Koszalin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 72:81

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe Energę AZS Koszalin 82:71 (22:16, 35:21, 25:10, 14:10) w spotkaniu kończącym 16. kolejkę ekstraklasy koszykarzy.

Trzynaście punktów dla zwycięskiej drużyny rzucił Łukasz Koszarek. Najskuteczniejszym graczem na parkiecie - 23 punkty - był rozgrywający gospodarzy Torey Thomas.

W tabeli prowadzi Stelmet przed Polskim Cukrem Toruń (obie drużyny: 31 pkt, 14 zwycięstw - 3 porażki). Trzecia jest Arka Gdynia (29 pkt, 13-3).

AZS Koszalin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 72:81 (16:22, 21:35, 25:10, 10:14)

AZS: Torey Thomas 23, Drew Brandon 17, Dragoslav Papić 11, Marko Tejić 8, Brandon Walters 7, Bartosz Bochno 3, Jacek Jarecki 2, Grzegorz Surmacz 1, Alan Czujkowski 0, Marek Zywert 0.

Stelmet Enea BC: Łukasz Koszarek 13, Markel Starks 12, Przemysław Zamojski 12, Michał Sokołowski 10, Żeljko Szakić 9, Adam Hrycaniuk 8, Gabe DeVoe 6, Jarosław Mokros 5, Darko Planinić 4, Filip Matczak 2.

Reklama

Polska Liga Koszykówki - tabela

1.Twarde Pierniki Toruń141131219:116625+53
2.Arged BM Stal Ostrów Wlkp.141041272:116924+103
3.Anwil Włocławek141041156:106224+94
4.Grupa Sierleccy Czarni Słupsk141041140:108024+60
5.King Szczecin15871267:125223+15
6.Śląsk Wrocław14861163:107622+87
7.Enea Zastal BC Zielona Góra13851169:107921+90
8.Legia Warszawa13851054:100121+53
9.Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz13761056:103220+24
10.Trefl Sopot14681086:109120-5
11Asseco Arka Gdynia14681031:1097 20-66
12.PGE Spójnia Stargard13671041:112319-82
13.HydroTruck Radom144101126:116218-36
14.GTK Gliwice153121171:135718-186
15.MKS Dąbrowa Górnicza143111133:123317-100
16.Polski Cukier Pszczółka Start Lublin143111030:113417-104

Mecze w następnej kolejce:

23 stycznia

GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra (19.00)

24 stycznia

King Szczecin - Anwil Włocławek (19.00)

Polpharma Starogard Gd. - MKS Dąbrowa Górnicza (19.00)

26 stycznia

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa (12.40)

TBV Start Lublin - Miasto Szkła Krosno (17.00)

27 stycznia

Trefl Sopot - Spójnia Stargard (12.40)

Arka Gdynia - HydroTruck Radom (17.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama