Legia Warszawa wygrywa po dogrywce. Dramaturgia w meczu w Pucharze Europy

Koszykarze Legii Warszawa pokonali po dogrywce w Portugalii FC Porto 82:81 (20:16, 20:21, 23:17, 11:20, dogr. 8:7) w meczu 6., ostatniej kolejki grupy H Pucharu Europy FIBA i z kompletem zwycięstw awansowali z pierwszego miejsca w tabeli do drugiej fazy rozgrywek.

Legioniści mogli wygrać w normalnym czasie gry, gdy po rzucie za trzy punkty Raymonda Cowelsa III prowadzili 73:70 na 50 sekund przed końcem czwartej kwarty. Gospodarze doprowadzili jednak do dogrywki, bo tylko jeden rzut wolny wykorzystał rozgrywający warszawiaków Strahinja Jovanovic, a następnie popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z autu.

W dogrywce legioniści byli minimalnie lepsi i prowadzili nawet 82:78, ale Portugalczycy zdołali jeszcze zmniejszyć tę przewagę podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego do punktu.

W PE FIBA walczyły 32 drużyny podzielone na osiem grup. W minionym sezonie do finału tych rozgrywek dotarł Arged BM Slam Ostrów Wlkp. (przegrał w Izraelu z Ironi Ness Ziona 74:82).

FC Porto - Legia Warszawa 81:82 (16:20, 21:20, 17:23, 20:11, dogr. 7:8)

Legia: Raymond Cowels III 14, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 13, Jure Skific 13, Strahinja Jovanovic 10, Grzegorz Kulka 10, Grzegorz Kamiński 8, Adam Kemp 6, Łukasz Koszarek 5, Benjamin Didier-Urbaniak 3, Dariusz Wyka 0;

Najwięcej dla FC: Charlon Kloof 20, Bradley Tinsley 13, Paul Jorgensen 12.