King Szczecin - Anwil Włocławek 70:85 w 12. kolejce PLK

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali na wyjeździe ekipę King Szczecin 85:70 i prowadzą w tabeli ekstraklasy.

Anwil nie miał większych kłopotów w Szczecinie. Do przerwy goście wygrywali 9 punktami i choć w III kwarcie gospodarzom udało się odrobić większość strat, to decydującą część goście zakończyli zwycięstwem 24:14. Najwięcej dla Anwilu, 15 punktów, rzucił Ivan Almeida. Najskuteczniejszy w ekipie ze Szczecina był Carlos Medlock - 22 pkt.

Anwil odniósł 11. zwycięstwo w 13. meczu i prowadzi w tabeli przed MKS Dąbrowa Górnicza, który ma taki sam bilans. Kolejne miejsca zajmują Stelmet BC Zielona Góra i Polski Cukier Toruń - oba kluby mają bilans 8 wygranych - 4 porażki.

Z 6 sobotnich meczów 12. kolejki w aż 4 górą byli goście, a w aż trzech porażki poniosły kluby z województwa pomorskiego. Niespodziewanie w Sopocie zwycięstwo 12 punktami odniósł GTK Gliwice. Beniaminka ze Śląska poprowadził do zwycięstwa Jonathan Williams, który rzucił 24 punkty. Najskuteczniejszy w szeregach klubu z Sopotu był Jakub Karolak - 21 pkt. Trefl ma bilans 7-6, GTK - 3-10.

Miasto Szkła Krosno wygrało w Słupsku różnicą pięciu punktów. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, a najwięcej dla klubu z Krosna, 23 pkt., rzucił JayVaughn Pinkston. Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Justin Watts - 16 pkt. Klub z Podkarpacia ma bilans 4-8, Czarni - 4-10.

Niespodziewane zwycięstwo odnieśli też koszykarze Startu Lublin, którzy także grali wyjazdowe spotkanie; w Starogardzie Gdańskim pokonali Polpharmę 6 punktami. Dwucyfrowy dorobek punktowy w ekipie z Lublina mieli tylko Marcin Dutkiewicz i James Washington, ale pierwszy rzucił 23, a drugi 21 punktów. Liderem gospodarzy był w tym meczu Andrija Bojić - 13 pkt. Polpharma ma bilans 7-4, Start - 6-6.

Rosa Radom 27 punktami pokonała u siebie PGE Turów, a najwięcej dla gospodarzy, 22 punkty, rzucił Kevin Punter. O 3 punkty więcej rzucił dla gości Cameron Ayers. Rosa ma bilans 6-5, a PGE Turów 8-6.

W Koszalinie miejscowy AZS 8 punktami wygrał z ostatnią w tabeli Legią: 24 punkty dla gospodarzy rzucił Diante Baldwin; tyle samo zdobył najskuteczniejszy w szeregach stołecznego klubu Anthony Beane. AZS ma bilans 4-9; Legia wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie.