Reklama

Reklama

Energa Basket Liga. Shawn Jones wraca do Anwilu Włocławek

Amerykański podkoszowy Shawn Jones po 10 miesiąca wraca do Anwilu Włocławek. Zawodnik ma wzmocnić zespół, który do tej pory spisuje się w ekstraklasie poniżej oczekiwań. Umowa obowiązuje do końca sezonu.

"Bardzo cieszę się z podpisania kontraktu z Shawnem. Rozmawiałem z nim w ostatnim czasie przynajmniej kilkunastokrotnie. Rozmawialiśmy o koszykówce, naszej sytuacji, tym, co może nam dać, w jakich aspektach wspomóc zespół. (...) Znamy Shawna bardzo dobrze, wiemy, jakim jest człowiekiem, znamy jego umiejętności oraz to, że świetnie funkcjonuje w zespole. Na pewno bardzo nam pomoże w grze pod koszem" - podkreślił cytowany w komunikacie klubu trener Anwilu Marcin Woźniak.

Prezes Arkadiusz Lewandowski dodał, że Jones miał oferty z klubów bogatszych niż Anwil, ale ostatecznie zdecydował się na tę z Polski.

Reklama

Jones, grając poprzednio we Włocławku, założył koszulkę Anwilu 26 razy. W ekstraklasie notował średnio 11,7 pkt, 7,8 zbiórki i 1,2 bloku na mecz. Statystyki w rozgrywkach Ligi Mistrzów FIBA miał bardzo podobne. Z zespołem sięgnął po Puchar Polski, będąc jednym z architektów triumfu.

"Znam klub, znam ludzi, znam sztab trenerski i system gry. To dla mnie bardzo ważne, aby dołączyć do klubu, w którym nie muszę się długo adaptować. I jeszcze jedno: wiem oczywiście, że w Polsce nie gra się obecnie z kibicami na trybunach, ale wierzę, że wkrótce wrócą, a Anwil wróci na szczyt tabeli" - stwierdził Jones.

Tomasz Więcławski

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje