Reklama

Reklama

Energa Basket Liga: Nikola Marković w Anwilu Włocławek

Nikola Marković, jeden z najlepszych skrzydłowych w ekstraklasie koszykarzy, związał się roczną umową z Anwilem Włocławek. Serb jest pierwszym nowym obcokrajowcem w ekipie mistrza Polski.


Marković w Polsce występuje od 2016 roku, a Anwil będzie jego czwartym klubem. Wcześniej grał w Treflu Sopot, Stelmecie Enei BC Zielona Góra i BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, z której trafił teraz do Włocławka. Ten zespół był rywalem Anwilu w finale play off minionego sezonu.

Serbski skrzydłowy w ostatnich rozgrywkach w zespole z Ostrowa Wlkp. odnotował średnio w meczu 10,2 pkt, 4,7 zbiórki i 2,4 asysty.

"Podjęcie decyzji nie było trudne. W przeszłości kilkakrotnie rozmawiałem z trenerem Igorem Miliciciem i zawsze podobał mi się styl, w jakim on prowadzi swój zespół. Dodatkowo Anwil Włocławek to mistrz Polski i klub, który zawsze mierzy wysoko. Tak samo jak ja. Moim marzeniem jest wygrywać wszystkie możliwe trofea i liczę, że we Włocławku będę miał taką szansę" - powiedział cytowany na stronie klubu zawodnik.

29-letni i mierzący 208 cm Marković jest szóstym zawodnikiem w składzie Anwilu. Oprócz niego w nowym sezonie w jego barwach zagrają także na pewno: Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Jakub Parzeński, Rafał Komenda oraz Chorwat Josip Sobin.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy