Reklama

Reklama

Energa Basket Liga. Marcin Woźniak na dłużej trenerem Anwilu

Marcin Woźniak został oficjalnie pierwszym trenerem występującego w ekstraklasie koszykarzy Anwilu Włocławek. Dotychczasowy asystent Dejana Mihevca poprowadzi ją do końca sezonu.

Woźniak — po rozwiązaniu umowy ze Słoweńcem Mihevcem — prowadził zespół w meczu z Legią (86:78), ale w sobotę nie był jeszcze pewien, czy otrzyma szansę jako pierwszy trener na dłużej. W poniedziałek wieczorem klub poinformował, że tak właśnie będzie — przynajmniej do końca rozgrywek 2020/21.

Reklama

"Mówi się, że najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju. Liczę, że kibice Anwilu wesprą włocławianina w trudnej misji prowadzenia ekipy w tym sezonie. Marcin był przy budowie zespołu. Zna jego mocne i słabe strony. Wiele meczów przed nami i myślę, że wiele dobrych z tym związanych emocji. Marcin przez lata pracy w naszym klubie zebrał cenne i niezbędne doświadczenie, które z pewnością pomoże mu w roli głównego szkoleniowca" - ocenił prezes klubu Arkadiusz Lewandowski.

Nowy pierwszy trener pracuje w Anwilu od 11 lat. Zaczynał u Igora Griszczuka. Wówczas był scoutem odpowiedzialnym za analizę meczową. Asystentem głównego szkoleniowca był od 2012 roku i ważną osobą w sztabie Igora Milicica. Od 2014 do 2018 roku był asystentem w kadrze U-20. W lipcu 2019 został włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski prowadzonej przez Mike'a Taylora.

Woźniak podkreślił, że to dla niego zaszczyt i wyjątkowa chwila.

"Przeżyłem tutaj i te trudne, i piękne chwile. Czuję się częścią tego klubu i zamierzam dać z siebie absolutnie wszystko, aby Anwil grał najlepiej, jak to tylko możliwe" - wspomniał.

Asystentem nowego pierwszego szkoleniowca będzie Grzegorz Kożan.

autor: Tomasz Więcławski

twi/ pp/

Dowiedz się więcej na temat: Energa Basket Liga | Marcin Woźniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje