Reklama

Reklama

Ekstraklasa koszykarzy. Stelmet - Czarni 87:67

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Czarni, nie mając zbyt wiele do stracenia, ruszyli na rywali odważnie i bez pardonu. Taka postawa opłaciła się, bo Stelmet BC początkowo nie mógł poradzić sobie z agresywnie walczącym rywalem i słupszczanie pierwszą kwartę wygrali 20:19.

Na drugą obrońcy tytułu wyszli już z innym nastawieniem i - po odpowiednich korektach w obronie - zatrzymali szarżujących Czarnych. Zielonogórzanie odpowiedzieli też skuteczniej w ofensywie. Ważne rzuty trafiali Przemysław Zamojski czy Mateusz Ponitka. Stelmet BC odrobił straty i na przerwę zszedł już wyraźnie prowadząc.

Prawdziwy przełom w tym spotkaniu przyszedł w trzeciej odsłonie. Zielonogórzanie z każdą minutą powiększali przewagę, a rywale byli coraz bardziej bezradni. Jeszcze w tej kwarcie piąty faul "złapał" Cheikh Mbodj, co ostatecznie sprawiło, że obrona podopiecznych Donaldasa Kairysa się rozsypała. Stelmet BC zakończył tę kwartę z przewagą 21 punktów.

Reklama

W czwartej obydwaj trenerzy desygnowali do gry młodzież. Zarówno Kairys, jak i Saso Filipovski zdawali sobie sprawę, że wynik meczu jest praktycznie rozstrzygnięty. Szansę dostali Marek i Kamil Zywertowie czy Jakub Der. Mistrzowie Polski nie dali rywalom najmniejszych szans, wygrali 42. spotkanie z rzędu przed własną publicznością w Tauron Basket Lidze i we wtorek mają szansę przypieczętować awans do finału. 

Drugi mecz półfinałowy: 

Stelmet BC Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 87:67 (19:20, 23:15, 26:11, 19:21)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Stelmetu BC. Trzeci mecz w środę w Słupsku.

Stelmet BC: Mateusz Ponitka 14, Przemysław Zamojski 13, Vlad-Sorin Moldoveanu 10, Dee Bost 8, Dejan Borovnjak 8, Nemanja Djurisic 8, Łukasz Koszarek 7, Szymon Szewczyk 5, Adam Hrycaniuk 5, Karol Gruszecki 4, Kamil Zywert 3, Jakub Der 2.

Energa Czarni: Łukasz Seweryn 13, Folarin Campbell 10, Justin Jackson 10, Demonte Harper 8, Jerel Blassingame 6, Cheikh Mbodj 6, Grzegorz Surmacz 6, Marek Zywert 5, Jarosław Mokros 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL