Ekstraklasa koszykarzy - brąz dla AZS Koszalin

Koszykarze AZS Koszalin wygrali przed własną publicznością z Anwilem Włocławek 75:64 w drugim meczu o brązowy medal. AZS wygrał rywalizację do dwóch zwycięstw 2-0 i po raz pierwszy w historii stanął na podium mistrzostw Polski.

Dwie pierwsze kwarty w wykonaniu akademików nie zapowiadały pierwszego w dziejach drużyny zwycięstwa w finałowym meczu ekstraklasy o trzecie miejsce. Koszaliński zespół słabo wszedł do gry i szybko oddał inicjatywę gościom. AZS co prawda po celnym rzucie Harrisa rozpoczął mecz od dwupunktowego prowadzenia, jednak Anwil szybko odpowiedział "dwójką" Hajricia. Potem przeprowadził serię szybkich ataków i objął prowadzenie, które utrzymywał do pierwszych minut trzeciej kwarty.

Dopiero w tej części meczu doszło do przełomu w szeregach akademików. Po "trójce" Milicicia było 36:37, a chwilę później kolejna "trójka" w wykonaniu Wiśniewskiego zmieniła rezultat na 39:37.

Od tego momentu koszalińska drużyna przeszła do zdecydowanego ataku. Poprawiła skuteczność rzutową, grę na tablicach i uzyskanej przewagi nie oddała już do końca meczu. Dominujący w dwóch pierwszych kwartach Anwil wydawał się być tą zmianą całkowicie zaskoczony i nie potrafił się skutecznie przeciwstawić.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 75:64 (12:19, 21:18, 21:9, 21:18)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla AZS, który po raz pierwszy w historii zdobył medal mistrzostw Polski.

AZS Koszalin: Łukasz Wiśniewski 13, Darrell Harris 12, Igor Milicic 11, Rob Jones 10, Artur Mielczarek 10, Bartłomiej Wołoszyn 9, Paweł Leończyk 7, Sek Henry 3, Rafał Bigus 0

Anwil Włocławek: Krzysztof Szubarga 11, Marcus Ginyard 11, Seid Hajric 10, Michał Sokołowski 9, Tony Weeden 7, Mateusz Bartosz 7, Nikola Jovanovic 5, Arvydas Eitutavicius 4, Ruben Boykin 0.

Dowiedz się więcej na temat: AZS Koszalin | anwil włocławek