Reklama

Reklama

Ekstraklasa koszykarzy. Anwil poniósł trzecią porażkę w czterech meczach

W najciekawszym meczu 28. kolejki ekstraklasy koszykarzy, Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski przegrał z Polskim Cukrem Toruń 67:86 (17:22, 15:23, 16:16, 19:25).

Trzecią porażkę w czterech ostatnich spotkaniach ponieśli mistrzowie Polski - Anwil Włocławek tym razem uległ na wyjeździe Polpharmie Starogard Gdański 92:95 (28:21, 25:26, 27:25, 12:23), choć na niespełna pięć minut przed końcem prowadził ośmioma punktami.

AZS Koszalin - King Szczecin 88:71 (14:22, 21:19, 31:21, 22:9)

AZS: Grzegorz Surmacz 20, Marko Tejić 19, Michael Fraser 13, Jacek Jarecki 9, Torey Thomas 9, Drew Brandon 9, Qyntel Woods 6, Alan Czujkowski 3.

King: Justin Watts 11, Tauras Jogela 10, Martynas Sajus 9, Jakub Schenk 8, Paweł Kikowski 8, Mateusz Bartosz 8, Łukasz Diduszko 8, Dominik Wilczek 4, Martynas Paliukenas 3, Chaz Williams 2.

Reklama

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 95:92 (21:28, 26:25, 25:27, 23:12)

Polpharma: Tre Bussey 21, Daniel Gołębiowski 20, Kacper Młynarski 13, Thomas Davis 9, Justin Bibbins 8, Adam Kemp 8, Paweł Dzierżak 7, Brett Prahl 5, Filip Struski 3, Michael Hicks 1.

Anwil: Ivan Almeida 15, Szymon Szewczyk 15, Josip Sobin 14, Walerij Lichodiej 12, Chase Simon 11, Michał Ignerski 11, Aaron Broussard 8, Jarosław Zyskowski 6, Kamil Łączyński 0, Igor Wadowski 0, Aleksander Czyż 0.

MKS Dąbrowa Górnicza - Miasto Szkła Krosno 88:82 (27:23, 22:20, 21:20, 18:19)

MKS: Cleveland Melvin 23, Mathieu Wojciechowski 15, Deng Deng 14, Michał Gabiński 10, Ben Richardson 10, Adris De Leon 9, Mateusz Zębski 4, Jakub Kobel 3.

Miasto Szkła: Jabarie Hinds 27, Jordan Loveridge 18, Dariusz Oczkowicz 10, Grzegorz Grochowski 8, Paweł Krefft 7, Peter Alexis 7, Filip Put 5, Mateusz Szczypiński 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa 100:96 (34:26, 23:21, 21:23, 22:26)

Stelmet Enea BC: Michał Sokołowski 21, Markel Starks 18, Gabe DeVoe 15, Łukasz Koszarek 11, Żeljko Szakić 10, Darko Planinić 9, Przemysław Zamojski 7, Quinton Hosley 5, Adam Hrycaniuk 4, Michael Humphrey 0.

Legia: Omar Prewitt 33, Jakub Karolak 17, Filip Matczak 15, Morayo Soluade 8, Rusłan Patiejew 6, Keanu Pinder 6, Adam Linowski 5, Patryk Nowerski 4, Mariusz Konopatzki 2, Michał Kołodziej 0, Jorge Bilbao 0.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 67:86 (17:22, 15:23, 16:16, 19:25)

Arged BM Slam Stal: Shawn King 14, Casper Ware 10, Nemanja Jaramaz 8, Michał Nowakowski 8, Mateusz Kostrzewski 7, Przemysław Żołnierewicz 5, Ivan Maras 5, Michał Chyliński 4, Mike Scott 4, Szymon Łukasiak 2, Witalij Kowalenko 0.

Polski Cukier: Karol Gruszecki 16, Robert Lowery 15, Aaron Cel 13, Damian Kulig 10, Krzysztof Sulima 10, Bartosz Diduszko 9, Łukasz Wiśniewski 7, Tomasz Śnieg 6, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0.

GTK Gliwice - HydroTruck Radom 80:78 (24:21, 16:18, 23:24, 17:15)

GTK: Desmond Washington 26, Maverick Morgan 13, Jakub Dłoniak 12, Dawid Słupiński 11, Kacper Radwański 10, Marek Piechowicz 4, Szymon Kiwilsza 2, Riley LaChance 2, Mateusz Szlachetka 0, Piotr Robak 0.

HydroTruck: Jarvis Williams 31, Carl Lindbom 24, Marcin Piechowicz 7, Obie Trotter 6, Adrian Bogucki 4, Artur Mielczarek 2, Daniel Wall 2, Filip Zegzuła 2.

Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:88 (13:24, 25:13, 30:31, 22:20)

Arka: James Florence 25, Joshua Bostic 18, Deividas Dulkys 13, Bartłomiej Wołoszyn 12, Robert Upshaw 7, Adam Łapeta 7, Dariusz Wyka 5, Marcus Ginyard 3, Jakub Garbacz 0, Filip Dylewicz 0, Krzysztof Szubarga 0.

Trefl: Łukasz Kolenda 20, Phil Greene 19, Milan Milovanović 14, Paweł Leończyk 13, Sasza Zagorac 8, Jonte Flowers 7, Piotr Śmigielski 5, Grzegorz Kulka 2, Damian Jeszke 0.

Polska Liga Koszykówki - tabela

1.Anwil Włocławek7601558:50213+56
2.Grupa Sierleccy Czarni Słupsk7601579:54513+34
3.Twarde Pierniki Toruń7502580:59212-12
4.King Szczecin7403616:59411+22
5.Enea Zastal BC Zielona Góra7403614:59811+16
6.HydroTruck Radom8305683:70011-17
7.Legia Warszawa6402500:42610+74
8.Trefl Sopot6402520:48510+35
9.Arged BM Stal Ostrów Wlkp.6402508:48410+24
10.Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz7304558:54910+9
11.GTK Gliwice7304574:58510-11
12.Śląsk Wrocław8206619:64810-29
13.PGE Spójnia Stargard7304544:58910-45
14.MKS Dąbrowa Górnicza7205575:6139-38
15.Polski Cukier Pszczółka Start Lublin7106513:5548-41
16.Asseco Arka Gdynia6105413:4907-77

Mecze w następnej kolejce:

20 kwietnia

TBV Start Lublin - Anwil Włocławek (12.40)

Legia Warszawa - GTK Gliwice (15.00)

Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (15.00)

HydroTruck Radom - Polpharma Starogard Gd. (16.30)

Trefl Sopot - King Szczecin (17.00)

MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin (19.00)

22 kwietnia

Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń (17.45)

24 kwietnia

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Miasto Szkła Krosno (19.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje