Reklama

Reklama

Derby Pomorza dla mistrza

Asseco Prokom Sopot wygrał z Energą Czarnymi Słupsk 75:60 w meczu otwierającym czwartą kolejkę PLK.

Starcie było wyrównane tylko w pierwszej kwarcie, którą gospodarze wygrali 21:20. W kolejnej odsłonie powiększyli jednak przewagę o kolejnych dziewięć punktów i mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa (mają jeden mecz zaległy).

Sensację sprawili zawodnicy Bank BPS Basket Kwidzyn, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie - wygrali z niepokonanym dotychczas Atlasem Stalą Ostrów Wlkp. 85:78. Do wygranej poprowadził ich Chris Garner (27 punktów).

Pierwsze zwycięstwo odnotował również beniaminek - Sportino Inowrocław, który u siebie pokonał Victorię Górnika Wałbrzych 74:70. W zespole Sportino zadebiutował Łukasz Obrzut, który w poprzednim sezonie trenował z drużyną NBA Indiana Pacers (nie przedłużono z nim kontraktu). Środkowy spędził na parkiecie dwie minuty. Zdołał w tym czasie raz zebrać piłkę i oddać jeden niecelny rzut.

Reklama

Polonia potrzebowała dogrywki by pokonać u siebie Anwil Włocławek 89:87. Zawodnicy z Włocławka do dogrywki doprowadzili dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie - wygranej 28:17. W doliczonym czasie gry nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ekipie "Czarnych Koszul" 31 punktów zdobył Tommy Adams, z kolei w Anwilu najskuteczniejszy był Gerrod Henderson (25).

Bardzo wyrównane było również starcie AZS-u Koszalin z Sokołowem Zniczem Jarosław. Ekipie gospodarzy do pierwszego w sezonie zwycięstwa zabrakło dwóch punktów - Sokołów wygrał 85:84. Kibicom z Koszalin na pocieszenie pozostaje świetna dyspozycja strzelecka Javiera Mojica, który zdobył 33 punkty (najwięcej w kolejce). W ekipie Sokołowa wyróżnili się Grady Reynolds (27) i Grzegorz Kukiełka (25).

Polpharma Starogard Gdański wygrała na wyjeździe z PBG Basket Poznań 97:82 i umocniła się na prowadzeniu. Ma na koncie komplet czterech wygranych. Obok niej bez porażki pozostają jeszcze tylko zawodnicy Asseco Prokomu, Kotwicy Kołobrzeg oraz PGE Turów Zgorzelec (pauzował).

Z kolei komplet przegranych odnotowali w bieżących rozgrywkach gracze PBG Basket, AZS Koszalin i Victoria Górnik.

Asseco Prokom Sopot - Energa Czarni Słupsk 75:60 (21:20, 22:13, 18:13, 14:14)

Asseco Prokom Sopot: David Logan 20, Daniel Ewing 14, Aniekan Archibong 10, Filip Dylewicz 9, Ronald Burrell 8, Piotr Szczotka 4, Przemysław Zamojski 4, Adam Łapeta 2, Aleksiej Nesović 2, Adam Hrycaniuk 2, Mateusz Kostrzewski 0.

Energa Czarni Słupsk: Rolando Howell 14, Jay Straight 12, Demetric Bennett 8, Marcin Sroka 8, Mantas Cesnaukis 7, Paweł Leończyk 6, Paweł Malesa 3, Jack Ingram 2, Marcin Dutkiewicz 0, Łukasz Ratajczak 0.

Bank BPS Basket Kwidzyn - Atlas Stal Ostrów Wlkp. 85:78 (27:15, 21:22, 17:17, 20:24)

Bank BPS Basket Kwidzyn: Chris Garner 27, Piotr Dąbrowski 14, Michael Kuebler 12, David Dixon 12, Brian Lubeck 10, Vladimir Tica 7, Krzysztof Mielnik 2, Greg Davis 1, Marcin Kowalewski 0, Marcin Malczyk 0.

Atlas Stal Ostrów Wlkp.: Carlos Rivera 22, Krzysztof Szubarga 21, Nikola Jovanović 11, Roberto Nieves 10, Vladan Jocović 6, Patrick Okafor 5, Tomasz Ochońko 3, Aaron Cook 0, Łukasz Wichniarz 0, Łukasz Majewski 0.

PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gd. 82:97 (12:17, 29:33, 19:26, 22:21)

PBG Basket Poznań: Marcin Flieger 22, Bobby Brannen 12, Alex McLeane 11, Rafał Bigus 10, Joel Jones 10, Wojciech Szawarski 9, Tomasz Smorawiński 5, Miah Davis 3, Paweł Mowlik 0, Grzegorz Radwan 0, Adam Metelski 0.

Polpharma Starogard Gd.: Michael Hicks 19, Mujo Tuljkovic 18, Courtney Eldridge 17, Erick Barkley 11, Jacek Sulowski 11, Paweł Kowalczuk 6, Wojciech Żurawski 6, Nejc Glavas 4, Eric Coleman 3, Jacek Jarecki 2, Jarosław Drewa 0, Marek Drewa 0.

AZS Koszalin - Sokołów Znicz Jarosław 84:85 (18:32, 34:14, 19:20, 13:19)

AZS Koszalin: Javier Mojica 33, Steffon Bradford 16, George Reese 12, Grzegorz Arabas 12, Ime Oduok 4, Igor Milicić 3, Smith Ramar 2, Przemysław Łuszczewski 2, Łukasz Diduszko 0.

Sokołów Znicz Jarosław: Grady Reynolds 27, Grzegorz Kukiełka 25, Marek Miszczuk 12, Brandun Hughes 9, Tomasz Celej 6, Marcin Ecka 4, Artur Mikołajko 2, Tomasz Fortuna 0, Kamil Nowak 0.

Polonia Warszawa - Anwil Włocławek 89:87 po dogrywce (20:19, 24:19, 21:16, 17:28, 7:5)

Polonia Warszawa: Tommy Adams 31, Greg Harrington 16, Kevin Johnson 11, Przemysław Frasunkiewicz 11, Mariusz Bacik 7, Kamil Łączyński 6, Michael Ansley 6, Hubert Radke 1, Michał Przybylski 0.

Anwil Włocławek: Gerrod Henderson 25, Łukasz Koszarek 18, Stipe Modrić 16, Marko Brkić 15, Bartłomiej Wołoszyn 8, Andrzej Pluta 4, Ian Boylan 1, Kamil Michalski 0, Paul Miller 0.

Sportino Inowrocław - Victoria Górnik Wałbrzych 74:70 (21:16, 19:12, 20:22, 14:20)

Sportino: Marcus Crenshaw 16, Tony Lee 11, Eddie Miller 11, Vilius Gabsys 9, Łukasz Żytko 8, Michał Świderski 7, Artur Robak 7, Kyle Landry 5, Hubert Wierzbicki 0, Łuksz Obrzut 0.

Victoria Górnik: Adam Waczyński 18, Ousmne Barro 14, Damien Argrett 12, Markus Carr 6, Maciej Raczyński 6, Rafał Glapiński 5, Chad Barnes 4, Tomasz Zabłocki 3, Mateusz Bierwagen 2.

Basco Śląsk Wrocław - Kotwica Kołobrzeg 65:79 (18:19, 8:24, 24:13, 15:23)

BASCO Śląsk Wrocław: Tony Weeden 18, Jonathon Reibel 13, Artur Mielczarek 11, Marcin Stefański 8, Bartosz Diduszko 4, Robert Skibniewski 9, Kamil Chanas 2, Paweł Mróz 0.

Kotwica Kołobrzeg: Julien Mills 17, Drew Naymick 12, Paweł Kikowski 13, Tomasz Cielebąk 10, Sefton Barrett 9, Piotr Stelmach 6, Dawid Przybyszewski 6, Kevin Hamilton 4, Dawid Bręk 2, Brandon Crone 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne