Reklama

Reklama

Dawid kontra Goliat

Już w środę startują rozgrywki play-off Dominet Bank Ekstraligi. Liderzy po sezonie z zasadniczym, PGE Turów Zgorzelec, zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg.

Można śmiało porównać ten pojedynek, jako walka "Dawida z Goliatem" pomimo tego, że w czasie sezonu zasadniczego jak na razie mamy remis w pojedynkach (80:60 w Turowie i 75:81 w Kołobrzegu).

Zespół z Turowa zrobił w tym sezonie bardzo duży postęp w stosunku do ostatniego. Z charyzmatycznym pierwszym rozgrywającym Andresem Rodriguezem, świetnymi rzucającymi Davidem Loganem oraz Thomasem Kelati jest w stanie wygrać z każdym zespołem w polskiej lidze. Uzupełnieniem tej doskonałej trójki są Robert Witka, Dragisa Drobnjak oraz Slobodan Ljubotina, którzy znakomicie wypełniają trudną taktykę Saso Filipowskiego. Jednak chyba najsłabszym ogniwem zespołu ze Zgorzelca jest cała ławka rezerwowych, którzy nie spełniają oczekiwań i grają poniżej swoich możliwości, co nie zmienia faktu, że jest to główny faworyt do zdobycia Mistrzostwa Polski.

Reklama

Kotwica Kołobrzeg jest rozstawiona z ostatnim numerem w fazie play-off, co nie oznacza, że są w stanie wygrać pojedyncze mecze z najlepszymi na naszym podwórku. Najsilniejszą bronią zespołu z Pomorza są Amerykanie Chris Daniels, Alvin Snow oraz Brandon Armstrong wspierani przez najwyższego koszykarza w DBE Rafała Bigusa, który swoim doświadczeniem na pewno jest silnym punktem swojego zespołu.

Prognozowany wynik:

3:0 dla Turowa, ponieważ mają świetnego trenera, który umie wykorzystać potencjał swojego zespołu.

Opracował: Błażej Ziemann

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL