Reklama

Reklama

Wisła Can-Pack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 64:56 w czwartym meczu finałowym Basket Ligi Kobiet

Wisła Can-Pack Kraków pokonała 64:56 1KS Ślęzę Wrocław w czwartym meczu finałowym Basket Ligi Kobiet. O tytule mistrzowskim zadecyduje piąte spotkanie, które odbędzie się 3 maja we Wrocławiu.

Dla gospodyń był to kolejny mecz finałowy, w którym nie mogły pozwolić sobie na błąd. Porażka u siebie oznaczała przegraną w całej rywalizacji finałowej, bo dwa mecze u siebie wygrała Ślęza Wrocław.

Reklama

Wiślaczki rozpoczęły spotkanie bardzo niemrawo i skromne prowadzenie objęły wrocławianki. Ślęza utrzymała przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziła 15:12.

Druga partia była jednak popisem krakowianek, które wygrały 21:9 i objęły prowadzenie w całym meczu 33:24. Dzięki dobrej postawie Magdaleny Ziętary, Vanessy Gidden i Hind Ben Abdelkader koszykarki z Krakowa utrzymały prowadzenie również po trzeciej kwarcie. Na dziesięć minut przed końcem było 46:40 dla Wisły Can-Pack.

Początek ostatniej kwarty należał do "Białej Gwiazdy". Za trzy punkty trafiła Agnieszka Szott-Hejmej, ale wrocławianki szybko odpowiedziały punktami z rzutów osobistych. Błędy wiślaczek w obronie sprawiły, że Ślęza zbliżyła się na cztery punkty.

Kibice w hali przy Reymonta 22 mogli odetchnąć po dwóch szybkich akcjach, w których zapunktowały Ewelina Kobryn i Meighan Simmons. 120 sekund przed końcem punkty dołożyła Abdelkader i przewaga krakowianek powiększyła się do 10 "oczek". Po zaciętej końcówce Wisła zakończyła spotkanie zwycięstwem różnicą ośmiu punktów.

- Zagrałyśmy o klasę lepiej niż we Wrocławiu. Przeczuwałyśmy, że uda nam się odrobić stratę, ale bardzo się cieszymy - powiedziała po meczu przed kamerami TVP Sport, 34-letnia Kobryn.

- Wróciliśmy do Krakowa, gdy w meczach było 0-2. To była dla nas próba, czy zasługujemy na mistrzowsko Polski. Teraz wierzę, że wygramy we Wrocławiu - stwierdziła Abdelkader.

O tytule mistrzowskim zadecyduje piąte spotkanie, które odbędzie się 3 maja o godz. 16:15 we Wrocławiu.

Wisła Can-Pack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 64:56 (12:15, 21:9, 13:16, 18:16)

Wisła Can-Pack Kraków: Vanessa Gidden 13, Hind Ben Abdelkader 12, Meighan Simmons 10,  Magdalena Ziętara 8, Ewelina Kobryn 6, Claudia Pop 6, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Olivia Szumełda-Krzycka 2, Ziomara Morrison 2.

1KS Ślęza Wrocław: Agnieszka Kaczmarczyk 20, Sharnee Zoll 16,  Marissa Kastanek 8, Agnieszka Majewska 5, Zuzanna Sklepowicz 5, Kourtney Treffers 2, Nikki Greene 0, Magdalena Koperwas 0, Katerina Rymarenko 0, Agnieszka Skobel 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama