Reklama

Reklama

PLKK: Lotos Gdynia - Energa Toruń 78:85 w pierwszym meczu o brązowy medal

W pierwszym meczu, którego stawką jest trzecie miejsce mistrzostw Polski koszykarek, Lotos Gdynia przegrał we własnej hali z Energą Toruń 78:85. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Początek spotkania należał do koszykarek Energi, które w drugiej minucie po akcji 2+1 Julii Page wygrywały 7:2. Później do głosu doszły jednak gdynianki. W 16. minucie było już 42:34 dla Lotosu.

W końcówce drugiej kwarty przyjezdnym udało się jednak zniwelować tę najwyższą w całym meczu przewagę gospodyń zaledwie do jednego punktu. Świetnie w tym okresie spisywała się Bridgette Mitchell, która zdobyła wtedy 11 punktów.

Kluczowe dla losów tego spotkania okazały się dwie ostatnie minuty. W 38. gdynianki prowadziły 76:75, ale torunianki rzuciły osiem punktów z rzędu (wszystkie autorstwa Mitchell) i 50 sekund przed ostatnim gwizdkiem wygrywały 83:76. W tym momencie było już praktycznie po meczu.

Reklama

Ze względu na zaplanowane w tym obiekcie szkolenie wolontariuszy UEFA Euro 2012 druga konfrontacja pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w niedzielę w Toruniu i dopiero kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Gdyni.

Pierwszy mecz o brązowy medal:

Lotos Gdynia - Energa Toruń 78:85 (23:22, 23:23, 15:19, 17:21)

Lotos: Geraldine Robert 26, Aneika Anna-Kay Henry 19, Jolene Anderson 15, Adrijana Knezevic 8, Constance Jinks 6, Natalia Plumbi 3, Magdalena Ziętara 1, Małgorzata Misiuk 0, Magdalena Kaczmarska 0.

Energa: Bridgette Mitchell 24, Julie Page 20, Leah Metcalf 17, Jazmine Sepulveda 9, Emilia Tłumak 9, Weronika Idczak 6, Adeola Wylie 0.

Drugi mecz o 5. miejsce

:

ROW Rybnik - Matizol Lider Pruszków 56:57 (16:16, 14:21, 10:9, 16:11)

ROW: Mekia Shanta Valentine 15, Rebecca Harris 9, Aldona Morawiec 8, Alexis Rack 8, Katarzyna Gawor 7, Katarzyna Suknarowska 5, Magdalena Radwan 2, Magdalena Skorek 2.

Matizol Lider: Angelina Williams 17, Aleksandra Chomać 10, Laurie Koehn 9, Ugochukwu Oha 6, Natalia Trafimawa 5, Anna Wielebnowska 4, Sydney Colson 3, Paulina Rozwadowska 2, Anna Pietrzak 1, Olivia Tomiałowicz 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 0-1.

O 7. miejsce

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - ŁKS Siemens AGD Łódź 80:46 (23:16, 19:15, 14:9, 24:6)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Claudia Trębicka 16, Agnieszka Kaczmarczyk 13, Agnieszka Skobel 11, Justyna Maruszczak 8, Lyndra Weaver 8, Katarzyna Jaworska 8, Allison Smalley 6, Paris Johnson 6, Klaudia Czarnodolska 2, Agata Chaliburda 2, Natalia Sobek 0, Magdalena Szajtauer 0.

ŁKS Siemens AGD Łódź: Katarzyna Kenig 16, Magdalena Pisera 14, Jagoda Kowalczyk 11, Angelika Zarańska 2, Zuzanna Gortat 2, Żaneta Morawiec 1, Natalia Danych 0. (

Pierwszy mecz też wygrał KSSSE AZS (97:54) i zajął siódme miejse, a ŁKS ósme.

O utrzymanie:

Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 61:53 (11:18, 20:20, 16:11, 14:4)

Odra: Ebony Ellis 23, Justyna Daniel 13, Natalia Małaszewska 12, Marta Żyłczyńska 9, Inna Koczubei 4, Aneta Bolek 0, Samanta Strąk 0, Żaneta Kędra 0, Jagoda Oses 0, Ewelina Buszta 0.

INEA AZS: Aneta Kotnis 17, Joanna Kędzia 15, Eliza Horodeńska 11, Magdalena Gawrońska 7, Justyna Tudryn 2, Julia Adamowicz 1, Kinga Woźniak 0, Nina Janikowska 0, Aleksandra Drzewińska 0, Paulina Lewińska 0.

Tęcza Leszno - Widzew Łódź 77:81 (24:24, 16:15, 24:19, 13:23)

Tęcza: Anna Kuncewicz 19, Marke Freeman 19, Małgorzata Chomicka 12, Dominika Urbaniak 9, Katarzyna Bednarczyk 8, Justyna Grabowska 8, Żaneta Kubicka 2, Daria Łodziewska 0.

Widzew: Paulina Misiek 23, Anna Tondel 23, Aleksandra Pawlak 19, Lidia Kopczyk 7, Barbara Głocka 6, Lucyna Kotonowicz 3, Kamila Polit 0.

Dowiedz się więcej na temat: PLKK | lotos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama