Reklama

Reklama

Klęska Wisły w Gdyni

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia pokonały przed własną publicznością Wisłę Can Pack Kraków 78:57 w pierwszym meczu półfinałowym ekstraklasy.

Koszykarki Lotosu PKO  BP Gdynia pokonały przed własną publicznością Wisłę Can Pack Kraków 78:57 w pierwszym meczu półfinałowym ekstraklasy.

Wicemistrzynie Polski z Gdyni po pierwszym meczu półfinałowej rywalizacji z Wisłą są nieco bliżej awansu do finału. W sobotę zdominowały grę na tablicach zbierając dwa razy więcej piłek niż rywalki (42:21).

Mistrzynie kraju dobrze zaprezentowały się jedynie w drugiej kwarcie, kiedy ze stanu 19:30 wyprowadziły na 40:36, skutecznie powstrzymując przeciwniczki obroną strefową.

Gdynianki w pierwszych 10 minutach rozbiły strefę "trójkami", a w drugiej kwarcie już tak łatwo nie zdobywały punktów zza linii 6,25 m.

Jednak wiślaczki zupełnie pogubiły się w trzeciej odsłonie. Koszykarki Jacka Winnickiego zastosowały agresywną obronę i ich rywalki uzyskały w tej partii zaledwie 4 punkty. Zespół Lotosu zdobył ich 19 i w ostatniej kwarcie kontrolował już przebieg gry.

Reklama

Pierwsze mecze półfinałowe:

Lotos PKO BP Gdynia - Wisła Can Pack Kraków 78:57 (30:19, 9:21, 19:4, 20:13)

Lotos PKO BP Gdynia: Alana Beard 19, Ivana Matovic 15, Jekaterina Snicyna 14, Tamika Catchings 12, Paulina Pawlak 5, Magdalena Leciejewska 4, Marta Jujka 4, Olivia Tomiałowicz 3, Emilija Podrug 2, Monique Currie 0.

Wisła Can Pack Kraków: Marta Fernandez 12, Ewelina Kobryn 12, Agnieszka Pałka 7, Jelena Skerovic 6, Slobodanka Maksimovic 6, Dominique Canty 5, Candice Dupree 4, Karolina Zając 2, Dorota Gburczyk 2, Paulina Gajdosz 1.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Lotosu PKO BP.

CCC Polkowice - KSSE AZS PWST Gorzów Wlkp. 62:67 (15:17, 23:16, 14:17, 10:17).

CCC Polkowice: Daria Mieloszyńska 18, Amisha Carter 15, Jillian Robbins 10, Planette Pierson 9, Agata Gajda 7, Justyna Jeziorna 0, Natalia Małaszewska 3, Anna Pietrzak 0.

KSSE AZS PWST Gorzów Wlkp.: Katarina Zohnowa 24, Nkolika Anosike 12, Edyta Koryzna 7, Linsday Taylor 6, Jane Samatha Richards 6, Justyna Żurowska 4, Katarzyna Czubak 3, Agnieszka Kaczmarczyk 3, Anna Breitreiner 2.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-0 dla KSSE AZS PWST Gorzów Wlkp.

o miejsca 5-8:

Utex ROW Rybnik - Energa Toruń 63:77 (17:2, 6:29, 18:28, 22:18)

Utex ROW Rybnik: Natalia Trafimawa 21, Aleksandra Chomać 16, Monika Siwczak 9, Agnieszka Jaroszewicz 5, Małgorzata Chomicka 3, Magdalena Radwan 3, Karolina Stanek 2, Natalia Przekop 2, Aleksandra Kurdziel 2.

Energa Toruń: Monika Krawiec 17, Sugeiry Monsac Sierra 11, Quaianna Cheney 11, Emilia Tłumak 10, Sheena Moore 9, Natalia Waligórska 6, Ewelina Gala 4, Jacqueline Moore 4, Agnieszka Wilk 3, Patrycja Bajerska 2, Ilona Jasnowska 0, Patrycja Gulak 0.

o miejsca 9-13:

MUKS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 70:56 (24:11, 14:18, 16:12, 16:15)

MUKS Poznań: Djenebou Sissoko 24, Naignouma Coulibaly 12, Jennifer Rushing 10, Paulina Antczak 9, Aleksandra Semmler 8, Adrianna Najtkowska 4, Joanna Zalesiak 3, Paulina Miszczuk 0, Barbara Skowronek 0, Ramona Casimiro 0, Magdalena Idziorek 0, Magdalena Ziętara 0.

ŁKS Siemens AGD Łódź: Sara Elliott 12, Katarzyna Kenig 12, Olga Żytomirska 12, Alicja Perlińska 8, Lada Kovalenko 5, Milena Owczarek 3, Joyce Ekworomadu 2, Dorota Sobczyk 2.

Cukierki Odra Brzeg - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 79:58 (23:6, 20:14, 24:18, 12:20)

Cukierki Odra Brzeg: Ofa Tulikihihifo 29, Magdalena Gawrońska 11, Amber Petillon 10, Justyna Daniel 9, Eliza Gołumbiewska 8, Ewelina Buszta 8, Ashley Key 2, Marta Żyłczyńska 2, Anna Pijanowska 0, Marta Szymańska 0.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra: Maxann Reese 19, Joanna Górzyńska- Szymczak 14, Hollie Merideth 10, Magdalena Skorek 5, Dorota Wójcik 4, Oluchi Okorie 4, Dorota Arodź 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL