Reklama

Reklama

Gorzów wciąż niepokonany

Czwarta kolejka ekstraklasy koszykarek dostarczyła podobnych niespodzianek i emocji jak poprzednie. Pierwszą wygraną odniósł zespół CCC Polkowice prowadzony przez trenera reprezentacji Krzysztofa Koziorowicza.

Polkowiczanki pokonały na własnym parkiecie dotychczasowego lidera UTEX ROW Rybnik 64:51. Zespół CCC do sukcesu poprowadził duet Justyna Jeziorna - Jilina Robins. Polka uzyskała 17 punktów, a Amerykanka zanotowała double-double: miała 16 punktów i 18 zbiórek.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp., który we własnej hali pokonał Energę Toruń 80:69. W zespole z Gorzowa najlepsza zawodniczką była Justyna Żurowska, która zdobyła 17 pkt i zebrała z tablic 10 piłek. Drużyna AZS PWSZ jest liderem tabeli PLKK z kompletem zwycięstw.

Reklama

W Poznaniu 19-letnia rozgrywająca INEI AZS Poznań Weronika Idczak poprowadziła akademiczki do wygranej nad czwartym zespołem minionego sezonu PKM Dudą Super Pol Leszno 74:62. Idczak uzyskała 18 punktów, miała 6 asyst i 4 zbiórki.

Z pierwszego sukcesu, podobnie jak polkowiczanki, cieszyły się zawodniczki ŁKS Siemens AGD Łódź. Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego pokonały Cukierki Odrę 77:65, w czym największa zasługa 21-letniej Doroty Sobczyk - miała 23 punkty i 10 zbiórek.

4. KOLEJKA:

INEA AZS Poznań - PKM Duda Super Pol Leszno 74:62 (22:19, 15:13, 22:14, 15:16)

INEA AZS Poznań: Weronika Idczak 18, Okeisha Howard 15, Agnieszka Skobel 12, Reda Aleliunaite-Jankovska 7, Agata Rafałowicz 6, Monika Sibora 6, Natalia Mrozińska 6, Joanna Walich 2, Marlena Wdowczyk 2, Anna Pamuła 0.

PKM Duda Super Pol Leszno: Edniesha Curry 15, Martyna Koc 11, Edyta Krysiewicz 6, Agnieszka Makowska 6, Katarzyna Krężel 6, Joanna Czarnecka 6, Monika Siwczak 4, Aleksandra Drzewińska 4, Żaneta Durak 2, Agnieszka Budnik 2, Dominika Nawrotek 0.

CCC Polkowice - Utex Row Rybnik 64:51 (16:5, 24:13, 16:15, 8:18)

CCC Polkowice: Justyna Jeziorna 17, Jillian Robbins 16, Amisha Carter 13, Daria Mieloszyńska 10, Agata Gajda 6, Elżbieta Paździerska 2, Anna Pietrzak 0, Katarzyna Bednarczyk 0, Marta Gajewska 0, Natalia Małaszewska 0.

Utex Row Rybnik: Aleksandra Chomać 15, Jia Perkins 14, Natalia Trafimawa 6, Elżbieta Międzik 5, LaTangela Atkinson 5, Kasha Terry 3, Małgorzata Chomicka 3, Magdalena Radwan 0, Natalia Przekop 0.

Wisła Can Pack Kraków - MUKS Poznań 80:54 (23:10, 19:11, 19:13, 19:20)

Wisła Can Pack Kraków: Ewelina Kobryn 15, Chamique Holdsclaw 14, Dominique Canty 13, Marta Fernandez 12, Anna Wielebnowska 7, Dorota Gburczyk 6, Aneta Kotnis 4, Paulina Gajdosz 3, Jelena Skerovic 2, Edyta Czerwonka 2, Karolina Zając 2, Slobodanka Maksimovic 0.

MUKS Poznań: Jennifer Rushing 19, Keila Beachem 11, Djenebou Sissoko 10, Dorota Mistygacz 7, Ramona Casimiro 3, Barbara Skowronek 2, Adrianna Najtkowska 1, Paulina Miszczuk 1, Aleksandra Semmler 0, Marta Mistygacz 0.

ŁKS Siemens AGD Łódź - Cukierki Odra Brzeg 77:65 (28:11, 15:14, 18:21, 16:19)

ŁKS Siemens AGD Łódź: Dorota Sobczyk 23, Katarzyna Kenig 14, Edyta Koryzna 10, Olga Żytomirska 10, Lada Kovalenko 9, Sylwia Wlaźlak 8, Alicja Perlińska 3, Shantee Releford 0.

Cukierki Odra Brzeg: Eliza Gołumbiewska 16, Ofa Tulikihihifo 13, Magdalena Rzeźnik 11, Tysell Bozeman 10, Amber Petillon 6, Justyna Daniel 5, Izabela Bogdan 3, Agnieszka Pietraszek 1.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 80:69 (16:23, 16:20, 30:10, 18:16)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Samantha Jane Richards 22, Justyna Żurowska 17, Agnieszka Kaczmarczyk 10, Shala Keneise Crawford 8, Joanna Zalesiak 8, Lindsay Taylor 8, Anna Breitreiner 4, Katarina Zohnova 3, Katarzyna Czubak 0, Agata Chaliburda 0.

Energa Toruń: Monika Krawiec 20, Patrycja Gulak 14, Emilia Tłumak 9, Jacqueline Moore 9, Sheena Moore 7, Ilona Jasnowska 3, Natalia Waligórska 3, Ewelina Gala 2, Hollie Merideth 2, Marta Żyłczyńska 0, Joanna Chełczyńska 0, Agnieszka Wilk 0.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 88:65 (27:13, 22:12, 22:24, 17:16)

Finepharm AZS KK Jelenia Góra: Joanna Górzyńska-Szymczak 20, Ryan Coleman 19, Katarina Ristić 15, Małgorzata Babicka 11, Magdalena Gawrońska 9, Agnieszka Kret 5, Magdalena Skorek 5, Joanna Kędzia 4, Dorota Wójcik 0, Dorota Arodź 0, Agnieszka Balsam 0.

PTK Aflofarm Vicard Pabianice: Wiktoria Mirczewa 16, Katarzyna Salska 13, Anita Szemraj 13, Marzena Głaszcz 8, Leona Jankowska 8, Katarzyna Szymańska 3, Joanna Bogacka 2, Aleksandra Pawlak 2, Olena Proszczenko 0, Renata Piestrzyńska 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy