FGE: Sensacja w Polkowicach!

W ostatnim spotkaniu siódmej kolejki Ford Germaz Ekstraklasy brązowe medalistki ostatniego sezonu, koszykarki CCC Polkowice przegrały z niżej notowaną Dudą Leszno 59:62.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała porażki zespołu Andrzeja Nowakowskiego. Gospodynie prowadziły 15:9 i zdawało się, że kontrolują przebieg gry.

W kolejnych dwóch dominacja lesznianek nie podlegała jednak dyskusji. Zawodniczki Dudy do przerwy doprowadziły do wyrównania (28:28), a po zmianie stron odskoczyły na kilkunastopunktowe prowadzenie (50:38 po trzech kwartach).

W ostatniej części gry gospodynie próbowały jeszcze odmienić losy meczu, ale nie były w stanie całkowicie zniwelować wysokiej przewagi rywalek.

Porażka CCC z Dudą to druga niespodzianka siódmej serii spotkań FGE. W sobotę ŁKS Siemens AGD Łódź pokonał na własnym parkiecie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

CCC Polkowice - PKM Duda Leszno 59:62 (15:9, 13:19, 10:22, 21:12)

CCC Polkowice: Jennifer Lacy 12, Ilona Jasnowska 11, Petra Stampalija 8, Veronika Bortelova 7, Justyna Jeziorna 6, Anna Szyćko 5, Frances Carvajal 5, Aya Traore 5.

PKM Duda PWSZ Leszno: Edyta Krysiewicz 13, Daria Mieloszyńska 13, Constance Jinks 10, Agnieszka Budnik 10, Olga Żytomirska 7, Agnieszka Makowska 4, Anna Talarczyk 3, Martyna Koc 2, Monika Siwczak 0.

Dowiedz się więcej na temat: polkowic | Polkowice | Leszno | sensacja | ccc polkowice