Reklama

Reklama

Ekstraklasa koszykarek: Walkower dla Wisły w meczu z ŁKS

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe ekstraklasy koszykarek pomiędzy ŁKS Siemens AGD Łódź i Wisłą Can-Pack Kraków nie odbyło się z powodu braku w zespole gospodarzy wystarczającej liczby zawodniczek. Zgodnie z regulamin Wiśle przyznano walkower 20:0.

Wisła wygrała rywalizację play off do dwóch zwycięstw 2-0 i awansowała do półfinału MP.

W łódzkiej ekipie do gry zdolne były tylko trzy juniorki: Jagoda Kowalczyk, Natalia Danych i Angelika Kowalska. Amerykanki Jetta McIntyre i Lauren Prochaska odmówiły przyjazdu na mecz. Pozostałe koszykarki ŁKS były kontuzjowane.

Na parkiet wyszła więc tylko drużyna z Krakowa, a sędzia po regulaminowym kwadransie oczekiwania na łódzki zespół odgwizdał koniec zawodów.

ŁKS oprócz przegranej walkowerem najprawdopodobniej będzie też musiał zapłacić karę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Reklama

Drugie mecze ćwierćfinałowe:

ŁKS Siemens AGD Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 0:20 walkower

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla Wisły, która awansowała do półfinału.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 64:67 po dogrywce (11:17, 19:17, 16:14, 12:10, 6:9)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla CCC, które awansowało do półfinału.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Paris Johnson 21, Agnieszka Skobel 14, Lyndra Weaver 12, Allison Smalley 7, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Claudia Trębicka 5, Katarzyna Jaworska 0.

CCC Polkowice: Sharnee Zoll 16, Jantel Lavender 15, Evanthia Maltsi 14, Iva Perovanovic 12, Joanna Walich 9, Agnieszka Majewska 1, Waleria Musina 0, Agnieszka Bibrzycka 0.

ROW Rybnik - Energa Toruń 64:59 (20:21, 11:15, 12:10, 21:13)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-1. Decydujący mecz 4 kwietnia w Toruniu.

ROW Rybnik: Rebecca Harris 21, Alexis Rack 12, Sybil Dosty 12, Rachela Fitz 8, Mekia Shanta Valentine 6, Magdalena Skorek 3, Magdalena Radwan 2, Katarzyna Suknarowska 0.

Energa Toruń: Jelena Maksimovic 13, Julie Page 13, Weronika Idczak 12, Jazmine Sepulveda 11, Leah Metcalf 5, Emilia Tłumak 3, Adeola Wylie 2, Bridgette Mitchell 0.

Matizol Lider Pruszków - Lotos Gdynia 60:55 (17:17, 8:11, 16:9, 19:18)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1-1. Decydujący mecz odbędzie się w Gdyni 4 kwietnia.

Matizol Lider Pruszków: Angelina Williams 14, Natalia Trafimawa 12, Aleksandra Chomać 11, Sydney Colson 9, Anna Wielebnowska 5, Anna Pietrzak 3, Laurie Koehn 3, Paulina Rozwadowska 3, Ugochukwu Oha 0, Olivia Tomiałowicz 0.

Lotos Gdynia: Geraldine Robert 22, Adrijana Knezevic 12, Aneika Anna-Kay Henry 10, Jolene Anderson 4, Magdalena Ziętara 3, Natalia Plumbi 2, Constance Jinks 2, Magdalena Kaczmarska 0.

O utrzymanie:

Odra Brzeg - Tęcza Leszno 66:57 (20:15, 16:13, 16:9, 14:20)

Odra Brzeg: Ebony Ellis 19, Natalia Małaszewska 18, Justyna Daniel 10, Marta Żyłczyńska 9, Inna Koczubei 8, Ewelina Buszta 2, Jagoda Oses 0.

Tęcza Leszno: Anna Kuncewicz 17, Marke Freeman 12, Justyna Grabowska 9, Dominika Urbaniak 8, Małgorzata Chomicka 3, Katarzyna Bednarczyk 3, Dagmara Moszak 3, Ewelina Gala 2.

INEA AZS Poznań - MUKS Poznań 64:76 (17:14, 15:21, 14:27, 18:14)

INEA AZS Poznań: Eliza Horodeńska 15, Aleksandra Drzewińska 13, Magdalena Gawrońska 13, Amber Petillon 11, Aneta Kotnis 7, Joanna Kędzia 5, Kinga Woźniak 0, Julia Adamowicz 0.

MUKS Poznań: Dominika Owczarzak 21, Agnieszka Makowska 18, Natalia Mrozińska 17, Żaneta Durak 10, Magdalena Idziorek 10, Magdalena Koperwas 0, Iwona Szarzyńska 0, Paulina Antczak 0, Ramona Casimiro 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL