Reklama

Reklama

Ekstraklasa koszykarek. Bogusław Witkowski: Z porażek 40:100 nie będziemy zadowoleni

- To nie jest tak, że wysyłamy uczennice z gimnazjum od razu na uniwersytet. Nasze zawodniczki z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach młodzieżowych, a w finale mistrzostw Polski do lat 22 pokonały CTL Zagłębie Sosnowiec, które także awansowało do ekstraklasy. Sporo dziewczyn gra w kadrach narodowych i zasłużyło na tę szansę. Gdybym w ten zespół nie wierzył, nie pchałbym go na siłę do rywalizacji z najlepszymi drużynami - stwierdził.

Reklama

Zawodniczki GTK Arki mają się w ekstraklasie rozwijać i pokazać swoje umiejętności, co nie znaczy, że w klubie nie będą przykładać wagi do wyników.

- Zespół ma się ogrywać, uczyć i nabierać doświadczenia, ale nie kosztem obniżenia poziomu ligi. Z porażek 40:100 na pewno nie będziemy zadowoleni. Zdajemy sobie sprawę, że ta drużyna nie będzie walczyć o miejsce na podium, ani nawet o pozycje 4-6, ale w każdym meczu ma bić się o zwycięstwo. Realnie oceniając, stać go na zajęcie lokat w przedziale 8-10. Jestem umiarkowanym optymistą. I to nie ma być efemeryda czy też nasz kaprys, tylko długofalowy projekt - podsumował.

Autor: Marcin Domański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje