Reklama

Reklama

CCC Polkowice ponownie za mocne dla Wisły Can-Pack

Niepokonana na europejskich parkietach Wisła Can-Pack Kraków notuje kolejną porażkę w Ford Germaz Ekstraklasie.

Tym razem (to już piąta przegrana w sezonie) pogromcą krakowianek okazały się koszykarki CCC Polkowice, które na własnym parkiecie zwyciężyły 69:57.

Ekipa z Polkowic już drugi raz w bieżącym sezonie ograła "Białą Gwiazdę". Na inaugurację ligi CCC zwyciężyło pod Wawelem 73:67. W sobotę największy wkład w triumf gospodyń wniosła Daria Mieloszyńska, autorka 22 punktów i 11 zbiórek.

Po przeciwnej stronie parkietu najczęściej trafiała Ewelina Kobryn (15 "oczek"). Wiślaczki po raz kolejny pokazały jednak, że w "polskim" składzie (w FGE jest przepis nakazujący jednoczesny występ 2 Polek) są cieniem drużyny, która w Eurolidze kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.

Reklama

Sobota w Ford Germaz Ekstraklasie

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack 69:57 (17:15, 18:17, 16:12, 18:13)

CCC Polkowice - Daria Mieloszyńska 22, Amisha Carter 11, Nataliya Trafimava 11, Veronika Bortelova 9, Anna Pietrzak 8, Ryan Coleman 6, Justyna Jeziorna 2, Nadia Parker 0.

Wisła Can-Pack Kraków - Ewelina Kobryn 15, Janell Burse 10, Katarina Zohnova 9, Liron Cohen 8, Marta Fernandez 7, Iziane Castro 6, Anna Wielebnowska 2, Dorota Gburczyk 0, Agnieszka Majewska 0.

MUKS Poznań - Energa Toruń 65:80 (9:22, 23:9, 13:31, 20:18)

MUKS Poznań: Paulina Antczak 12, Aleksandra Semmler 11, Magdalena Idziorek 11, Ramona Casimiro 11, Magdalena Ziętara 9, Barbara Skowronek 9, Esmery Vargas-Sanchez 2, Adrianna Najtkowska 0, Dorota Mistygacz 0, Iwona Szarzyńska 0.

Energa Toruń: Monika Krawiec 20, Nwaamaka Egenti Charity 15, Alicia Gladden 13, Patrycja Gulak-Lipka 10, Ewelina Gala 7, Agata Gajda 5, Natalia Waligórska 5, Ilona Jasnowska 3, Patrycja Bajerska 2, Magdalena Radwan 0, Aleksandra Chomać 0, Dagna Szczechowiak 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - ŁKS Siemens AGD Łódź 75:65 (21:14, 24:11, 17:21, 13:19)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Julia Dureika 23, Justyna Żurowska 18, Sydney Spencer 15, Izabela Piekarska 11, Samantha Jane Richards 5, Agnieszka Kaczmarczyk 3, Katarzyna Dźwigalska 0, Agata Chaliburda 0, Justyna Maruszczak 0, Ludmiła Sapowa 0, Jela Vidacic 0.

ŁKS Siemens AGD Łódź: Leona Jankowska 17, Alicja Perlińska 14, Stephany Skrba 10, Ugochukwu Oha 8, Agnieszka Makowska 6, Alena Novikava 6, Justyna Grabowska 4.

Artego Bydgoszcz - INEA AZS Poznań 91:82 (20:25, 24:12, 30:19, 17:26)

Artego Bydgoszcz: Melanie Thomas 29, Lori Crisman 19, Magdalena Rzeźnik 17, Iwona Płóciennik 10, Marita Payne 8, Aleksandra Kaja 4, Martyna Myśków 2, Martyna Hołownia 2, Sabina Parus 0.

INEA AZS Poznań: Agnieszka Skobel 31, Anna Pamuła 15, Weronika Idczak 13, Anita Szemraj 7, Adrianne Ross 7, Joanna Kędzia 5, Natalia Mrozińska 4, Patrycja Mazurczak 0, Katarzyna Motyl 0.

Odra Brzeg - Super Pol Tęcza Leszno 75:58 (15:11, 23:17, 17:6, 20:24)

Odra Brzeg: Xenia Steward 19, Brittany Denson 18, Ewelina Buszta 16, Jazmine Sepulveda 8, Chinyere Ukoh 7, Natalia Małaszewska 5, Justyna Daniel 2.

Super Pol Tęcza Leszno: Joanna Walich 16, Rachill Robinson 12, Marta Gajewska 7, Joanna Czarnecka 6, Edyta Krysiewicz 5, Żaneta Durak 4, Aleksandra Drzewińska 4, Barbara Kaszewska 3, Magdalena Gawrońska 1, Barbara Głocka 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy