Ulsan Hyundai Football Club - Seongnam Football Club 0-0. Liga - 18. kolejka

26 czerwca na Ulsan Munsu Stadium odbyło się spotkanie 18. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai i Seongnam FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

26 czerwca  na Ulsan Munsu Stadium odbyło się spotkanie  18. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai  i Seongnam FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Ulsanu Hyundai wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lee Myung-Jae z Ulsanu Hyundai. Była to 20. minuta meczu.

W 24. minucie Kim Min-Jun został zastąpiony przez Um Won-Sanga. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Seongnam FC doszło do zmiany. Kwak Kwang-Seon wszedł za Lee Jong-Ho. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Ulsanu Hyundai postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Lee Gyu-Seonga i na pole gry wprowadził napastnika Lee Chung-Yonga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Seongnam FC: Jang Hyo-Joonowi w 84. i Choi Ji-Moogowi w 90. minucie.

Przewaga drużyny Ulsanu Hyundai w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Ulsanu Hyundai, natomiast zawodnikom Seongnam FC pokazał dwie.

Jedenastka Ulsanu Hyundai wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Seongnam FC dokonała pięciu zmian.