Ulsan Hyundai Football Club - Jeju United Football Club 1-0 (0-0). Liga - 13. kolejka

18 maja na Ulsan Munsu Stadium odbył się pojedynek 13. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai i Jeju United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 1-0.

18 maja  na Ulsan Munsu Stadium odbył się pojedynek  13. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai  i Jeju United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół Ulsanu Hyundai wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Ulsanu Hyundai zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Jeju United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Kim Myung-Soon został zastąpiony przez Jeong Woo-Jae.

W 22. minucie Choo Sang-Hoon został zmieniony przez Jo Seong-Joona, co miało wzmocnić jedenastkę Jeju United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Choi Gi-Yun na Um Won-Sanga. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ahn Hyun-Beomowi z zespołu Jeju United. Była to 30. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 75. minucie Kim Ju-Gong został zmieniony przez Gersa Fernandesa, co miało wzmocnić drużynę Jeju United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Chung-Yonga na Yun Il-Loka. Niedługo później trener Jeju United postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lee Chang-Mina wszedł Lee Ji-Sol, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Jeju United nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W tej samej minucie w drużynie Jeju United doszło do zmiany. Jin Seong-Uk wszedł za Joo Min-Kyu.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Um Won-Sang dla jedenastki Ulsanu Hyundai. Bramka padła w tej samej minucie.

Zespół Ulsanu Hyundai postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Drużyna Ulsanu Hyundai zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Ulsanu Hyundai żadną kartką, natomiast zawodnikom Jeju United przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Ulsanu Hyundai wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Jeju United wymieniła pięciu graczy.