Ulsan Hyundai Football Club - Gangwon Football Club 2-1 (0-0). Liga - 20. kolejka

5 lipca na Ulsan Munsu Stadium odbył się pojedynek 20. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai i Gangwon FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 2-1.

5 lipca  na Ulsan Munsu Stadium odbył się pojedynek  20. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai  i Gangwon FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Ulsanu Hyundai wygrał aż 17 razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Ulsanu Hyundai próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Ulsanu Hyundai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hwang Jae-hwana wszedł Valeri Qazaishvili. Trener Ulsanu Hyundai postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Lee Gyu-Seonga i na pole gry wprowadził napastnika Lee Chung-Yonga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 62. minucie Lee Jeong-Hyeop został zmieniony przez Balsę Sekulica. W 69. minucie Park Chu-Young został zmieniony przez Leonarda, co miało wzmocnić jedenastkę Ulsanu Hyundai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seo Min-Woo na Kevina Hooga-Janssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ulsanu Hyundai w 76. minucie spotkania, gdy Leonardo strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Lim Jong-Eun.

Zawodnicy Gangwon FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie Balsa Sekulic wyrównał wynik meczu.

W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Gangwon FC: Shin Chang-Moo, Hwang Mun-Ki, a na ich miejsce weszli Yang Hyun-Jun, Kim Dae-Won.

Niedługo po stracie gola zespół Ulsanu Hyundai ponownie objął prowadzenie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Um Won-Sang.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Drużyna Ulsanu Hyundai była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zespół Ulsanu Hyundai zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Ulsanu Hyundai w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Gangwon FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy.