Ulsan Hyundai Football Club - Daegu Football Club 4-0 (2-0). Liga - 28. kolejka

13 sierpnia na Ulsan Munsu Stadium odbył się mecz 28. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai i Daegu FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 4-0.

13 sierpnia  na Ulsan Munsu Stadium odbył się mecz  28. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Ulsanu Hyundai  i Daegu FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 4-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Ulsanu Hyundai wygrał 13 razy i zanotował pięć porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Ulsanu Hyundai próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 24. minucie Choi Gi-Yun zastąpił Valeriego Qazaishvilego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ulsanu Hyundai w 28. minucie spotkania, gdy Martin Adam strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Drużyna Daegu FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Ulsanu Hyundai, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Jun Amano. W zdobyciu bramki pomógł Martin Adam.

Valeri Qazaishvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ulsanu Hyundai, strzelając kolejnego gola w 51. minucie starcia. Między 62. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Daegu FC: Kim Hee-Seung, Daniel Penha, Cesinha, Zeca, Kim Jin-Hyuk, na ich miejsce weszli: Hong Jeong-Woon, Oh Hu-Seong, Choi Min-Ki, Lee Keun-Ho, An Yong-Woo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Adama, Juna Amana zajęli: Leonardo, Yun Il-Lok.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik na 4-0 podwyższył Leonardo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Zespół Ulsanu Hyundai był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Ulsanu Hyundai wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Daegu FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.