Suwon Samsung Bluewings - Seongnam Football Club 4-1 (1-0). Liga - 28. kolejka

14 sierpnia na Suwon World Cup Stadium odbył się pojedynek 28. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Suwonu Bluewings i Seongnam FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Suwonu Bluewings 4-1.

14 sierpnia  na Suwon World Cup Stadium odbył się pojedynek  28. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Suwonu Bluewings  i Seongnam FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Suwonu Bluewings 4-1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Seongnam FC wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartkę obejrzał Choi Ji-Moog z jedenastki Seongnam FC.

Nieoczekiwanie zawodnicy Suwonu Bluewings nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Go Myeong-Seok. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lee Ki-Je.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Jeong Ho-Jinowi, piłkarzowi Suwonu Bluewings. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Seongnam FC doszło do zmiany. Kim Min-Hyeok wszedł za Kim Hun-Mina. W 45. minucie Jeong Ho-Jin został zmieniony przez Manabu Saita.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Suwonu Bluewings.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Yang Hyung-Mo z Suwonu Bluewings. Była to 53. minuta pojedynku.

Zespół Seongnam FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Suwonu Bluewings, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie trafił Oh Hyeon-Gyu.

Zawodnicy Seongnam FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie bramkę kontaktową zdobył Park Su-Il.

W tej samej minucie w jedenastce Seongnam FC doszło do zmiany. Lee Ji-Hoon wszedł za Kwon Soon-Hyunga.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Jeon Jin-Woo. Asystę przy golu zanotował Lee Jong-Sung.

W 71. minucie Ryu Seung-Woo został zmieniony przez An Byong-Juna, a za Oh Hyeon-Gyu wszedł na boisko Yeom Ki-Hun, co miało wzmocnić zespół Suwonu Bluewings. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kim Min-Hyeoka na Lee Jong-Ho.

Jeon Jin-Woo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suwonu Bluewings, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Manabu Saito.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Drużyna Suwonu Bluewings zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Suwonu Bluewings, natomiast zawodnikom Seongnam FC pokazał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.