Suwon Samsung Bluewings - Seongnam Football Club 1-0 (0-0). Liga - 12. kolejka

W meczu 12. kolejki K League 1, który rozegrany został 14 maja, zespół Suwonu Bluewings zwyciężył z Seongnam FC 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Suwon World Cup Stadium.

W  meczu 12. kolejki  K League 1, który rozegrany został 14 maja, zespół Suwonu Bluewings zwyciężył  z Seongnam FC  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Suwon World Cup Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Seongnam FC wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Han Seok-Jong z drużyny Suwonu Bluewings. Była to 22. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Seongnam FC wyszedł w zmienionym składzie, za Kim Ji-Soo wszedł Kwon Wan-Kyu. W 50. minucie Jang Ho-Ik został zastąpiony przez Lee Ki-Je.

Między 51. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Suwonu Bluewings: Jeong Seung-Won, Han Seok-Jong, Ryu Seung-Woo, Goo Dae-Young, na ich miejsce weszli: Yeom Ki-Hun, Lee Han-Do, Kang Hyun-Muk, Ko Myeong-Seok. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lee Jae-Wona, Jeon Seong-Soo, Choi Ji-Mooga, Lee Jong-Ho zajęli: Manuel Palacios, Kim Min-Hyeok, Lee Ji-Hoon, Fejsal Mulic. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Goo Bon-Cheula z Seongnam FC, a w 90. minucie Jeon Jin-Woo z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Suwonu Bluewings w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Jeon Jin-Woo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kang Hyun-Muk.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Suwonu Bluewings otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.