Suwon Samsung Bluewings - Incheon United Football Club 0-0. Liga - 19. kolejka

W starciu 19. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 3 lipca, jedenastka Suwonu Bluewings zremisowała z Incheonem United 0-0. Spotkanie odbyło się na Suwon World Cup Stadium.

W  starciu 19. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 3 lipca, jedenastka Suwonu Bluewings zremisowała  z Incheonem United  0-0. Spotkanie odbyło się na Suwon World Cup Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Suwonu Bluewings wygrał 15 razy i zanotował sześć porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Hong Si-Hoo z Incheonu United. Była to 26. minuta meczu.

W 45. minucie Jeon Jin-Woo został zmieniony przez Manabu Saita. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Incheonu United wyszedł w zmienionym składzie, za Hong Si-Hoo, Kim Seong-Mina weszli Song Si-Woo, Kim Bo-Sub. W 54. minucie kartkę dostał Kim Dong-Min z drużyny Incheonu United.

W 55. minucie w zespole Suwonu Bluewings doszło do zmiany. Kim Tae-Hwan wszedł za Kang Hyun-Muka. W 61. minucie Lee Yong-Jae został zmieniony przez Lee Kang-Hyuna, a za Lee Dong-Su wszedł na boisko Elias Aguilar, co miało wzmocnić drużynę Incheonu United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Han Seok-Jonga na Kim Sang-Juna. Trener Suwonu Bluewings postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Elvisa Sarica i na pole gry wprowadził napastnika Oh Hyeon-Gyu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników Suwonu Bluewings żadną kartką, natomiast piłkarzom Incheonu United pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.