Suwon Samsung Bluewings - Daegu Football Club 1-1 (0-1). Liga - 20. kolejka

W pojedynku 20. kolejki K League 1, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Suwonu Bluewings zremisowała z Daegu FC 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Suwon World Cup Stadium.

W  pojedynku 20. kolejki  K League 1, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Suwonu Bluewings zremisowała  z Daegu FC  1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Suwon World Cup Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Daegu FC wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jeong Ho-Jin z drużyny Suwonu Bluewings. Była to 19. minuta spotkania.

W 28. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jeong Ho-Jin z Suwonu Bluewings i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 19. minucie.

W tym czasie zawodnicy Daegu FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie Jo Jin-Woo dał prowadzenie swojej drużynie.

W 45. minucie Kang Hyun-Muk został zmieniony przez Lee Ki-Je. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Daegu FC.

W 58. minucie Lee Keun-Ho został zmieniony przez Keitę Suzukiego, co miało wzmocnić drużynę Daegu FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kim Tae-Hwana na Jang Ho-Ika oraz Kim Gun-Hee na Oh Hyeon-Gyu.

Zespół Daegu FC długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 37 minut, jednak drużyna Suwonu Bluewings doprowadziła do remisu. Gola strzelił Oh Hyeon-Gyu. W zdobyciu bramki pomógł Lee Ki-Je.

W 70. minucie Cesinha został zmieniony przez Zecę, co miało wzmocnić zespół Daegu FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Park Dae-Wona na Han Seok-Jonga. Trener Suwonu Bluewings postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Manabu Saita i na pole gry wprowadził napastnika An Byong-Juna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał An Byong-Jun, piłkarz Suwonu Bluewings.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Arbiter nie ukarał zawodników Daegu FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Suwonu Bluewings przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.