Suwon Football Club - Ulsan Hyundai Football Club 1-2 (1-0). Liga - 15. kolejka

28 maja na Suwon Sports Complex Main Stadium odbył się mecz 15. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Suwon FC i Ulsanu Hyundai. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 2-1.

28 maja  na Suwon Sports Complex Main Stadium odbył się mecz  15. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Suwon FC  i Ulsanu Hyundai. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ulsanu Hyundai 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Ulsanu Hyundai wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Jung Jae-Yun zastąpił Lee Seung-Woo.

W 26. minucie w zespole Ulsanu Hyundai doszło do zmiany. Um Won-Sang wszedł za Choi Gi-Yuna. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kim Geon-Woonga z Suwon FC, a w 34. minucie Kim Tae-Hwana z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Suwon FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lee Seung-Woo. Przy zdobyciu bramki asystował Lee Gi-Hyuk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Suwon FC.

W 55. minucie w jedenastce Ulsanu Hyundai doszło do zmiany. Valeri Qazaishvili wszedł za Park Yong-Woo.

Drużyna Ulsanu Hyundai nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Valeri Qazaishvili. Sytuację bramkową stworzył Leonardo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Ulsanu Hyundai przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Jun Amano.

W 63. minucie w jedenastce Suwon FC doszło do zmiany. Kim Hyun wszedł za Larsa Veldwijka. W następstwie utraty bramki trener Suwon FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lee Gi-Hyuka i na pole gry wprowadził napastnika Kim Seung-Joona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 64. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ulsanu Hyundai i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Jang Hyeok-Jin został zmieniony przez Yang Dong-Hyena, a za Sin Se-Gye wszedł na boisko Jeong Dong-Ho, co miało wzmocnić zespół Suwon FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Chung-Yonga na Won Du-Jae. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Ulsanu Hyundai, a w drugiej trzy. Zawodnicy Suwon FC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Suwon FC wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Ulsanu Hyundai wykorzystała wszystkie zmiany.