Suwon Football Club - Suwon Samsung Bluewings 4-2 (1-1). Liga - 27. kolejka

6 sierpnia na Suwon Sports Complex Main Stadium odbyło się spotkanie 27. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Suwon FC i Suwonu Bluewings. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Suwon FC 4-2.

6 sierpnia  na Suwon Sports Complex Main Stadium odbyło się spotkanie  27. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Suwon FC  i Suwonu Bluewings. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Suwon FC 4-2.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna Suwonu Bluewings wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Suwon FC otworzyli wynik. W 14. minucie Kim Hyun dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Park Min-Kyu.

W 16. minucie Jung Jae-Yun zastąpił Lee Seung-Woo. W tej samej minucie w drużynie Suwon FC doszło do zmiany. Murilo Henrique wszedł za Lee Gi-Hyuka.

Piłkarze Suwonu Bluewings nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się An Byong-Jun.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Suwonu Bluewings wyszedł w zmienionym składzie, za Lee Jong-Sunga, Yang Sang-Mina weszli Han Seok-Jong, Go Myeong-Seok.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy dającego prowadzenie gola dla zawodników Suwon FC strzelił Jeong Jae-Yong. Przy zdobyciu bramki pomagał Murilo Henrique.

W następstwie utraty gola trener Suwonu Bluewings postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Manabu Saita i na pole gry wprowadził napastnika Oh Hyeon-Gyu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Sin Se-Gye z Suwon FC. Była to 67. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suwon FC w 69. minucie spotkania, gdy Kim Hyun zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Lee Seung-Woo.

W 71. minucie Jang Ho-Ik został zmieniony przez Ryu Seung-Woo, a za Jeon Jin-Woo wszedł na boisko Park Dae-Won, co miało wzmocnić zespół Suwonu Bluewings. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kim Hyuna na Larsa Veldwijka.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-2 w 85. minucie zdobył Ryu Seung-Woo.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze Suwon FC: Urho Nissila, Jeong Dong-Ho, a na ich miejsce weszli Murilo Henrique, Jang Hyeok-Jin.

Zawodnicy Suwon FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Lars Veldwijk.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Suwonu Bluewings żadną kartką, natomiast zawodnikom Suwon FC pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.