Suwon Football Club - Suwon Samsung Bluewings 3-0 (3-0). Liga - 18. kolejka

25 czerwca na Suwon Sports Complex Main Stadium odbył się mecz 18. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Suwon FC i Suwonu Bluewings. Starcie zakończyło się zwycięstwem Suwon FC 3-0.

25 czerwca  na Suwon Sports Complex Main Stadium odbył się mecz  18. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Suwon FC  i Suwonu Bluewings. Starcie zakończyło się zwycięstwem Suwon FC 3-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Suwonu Bluewings wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Asystę zanotował Lars Veldwijk.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suwon FC w drugiej minucie spotkania, gdy Murilo Henrique strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Suwonu Bluewings ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Suwon FC, zdobywając kolejną bramkę. W szóstej minucie wynik na 2-0 podwyższył Jang Hyeok-Jin. Asystę przy golu zanotował Sin Se-Gye.

W 25. minucie za Lee Gi-Hyuka wszedł Kim Seung-Joon. W tej samej minucie w drużynie Suwon FC doszło do zmiany. Lee Seung-Woo wszedł za Lee Young-Juna.

Lee Seung-Woo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suwon FC, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 49. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Suwonu Bluewings: Elvis Saric, Jeon Jin-Woo, Min Sang-Ki, Ryu Seung-Woo, Oh Hyeon-Gyu, na ich miejsce weszli: Han Seok-Jong, Yeom Ki-Hun, Go Myeong-Seok, Kang Hyun-Muk, Kim Gun-Hee. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jang Hyeok-Jina, Murila Henriquego zajęli: Kim Hyun, Urho Nissila. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Jeong Seung-Wonowi z Suwonu Bluewings.

Niedługo później trener Suwon FC postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kim Hyuna wszedł Lachlan Jackson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Suwon FC utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Jedenastka Suwonu Bluewings miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Suwon FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Suwonu Bluewings pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.