Suwon Football Club - Jeonbuk Hyundai Motors Football Club 0-1 (0-1). Liga - 24. kolejka

W spotkaniu 24. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 10 sierpnia, zespół Suwon FC przegrał z Jeonbukiem Hyundai M. 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Suwon Sports Complex Main Stadium.

W  spotkaniu 24. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 10 sierpnia, zespół Suwon FC przegrał  z Jeonbukiem Hyundai M.  0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Suwon Sports Complex Main Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół Suwon FC wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jeonbuka Hyundai M. w ósmej minucie spotkania, gdy Song Min-Kyu zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Kim Jin-Kyu.

W 19. minucie Jang Jae-Woong zastąpił Murila Henriquego. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Suwon FC: Lars Veldwijk, Lee Seung-Woo, a na ich miejsce weszli Jang Hyeok-Jin, Lee Gi-Hyuk. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kim Jin-Kyu z Jeonbuka Hyundai M. Była to 38. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Jeonbuka Hyundai M..

Między 55. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Jeonbuka Hyundai M.: Kang Sang-Yun, Song Min-Kyu, Kim Jin-Kyu, na ich miejsce weszli: Moon Seon-Min, Gustavo Henrique, Lee Seung-Gi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Park Min-Kyu, Park Ju-Ho zajęli: Jeong Dong-Ho, Kim Seung-Joon. Między 65. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Jeonbuka Hyundai M. i jedną drużynie przeciwnej.

W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Jeonbuka Hyundai M. zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Suwon FC, a piłkarzom Jeonbuka Hyundai M. pokazał trzy.

Jedenastka Suwon FC dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Jeonbuka Hyundai M. w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.