Seongnam Football Club - Gangwon Football Club 0-2 (0-0). Liga - 19. kolejka

2 lipca na Tancheon Stadium w Seongnam-si odbyło się spotkanie 19. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Seongnam FC i Gangwon FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gangwon FC 2-0.

2 lipca  na Tancheon Stadium w Seongnam-si odbyło się spotkanie  19. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Seongnam FC  i Gangwon FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gangwon FC 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Gangwon FC wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Gangwon FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Kim Young-Bin. Przy strzeleniu gola pomagał Kim Dae-Won.

W 67. minucie Lee Jong-Ho zastąpił Sim Dong-Woona. Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Seongnam FC : Kwon Soon-Hyung, Lee Ji-Hoon, Kim Hyun-Tae, Ma Sang-Hoon, na ich miejsce weszli: Milos Raickovic, Fejsal Mulic, Park Su-Il, Jang Hyo-Joon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yang Hyun-Juna, Lee Jeong-Hyeopa zajęli: Hwang Mun-Ki, Balsa Sekulic.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie celnym strzałem popisał się Jung Seung-Yong. Sytuację bramkową stworzył Seo Min-Woo.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Gangwon FC: Kevin Hoog-Jansson, Kim Dae-Woo, a na ich miejsce weszli Jung Seung-Yong, Jung Seung-Yong. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Seongnam FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Gangwon FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.