Seongnam Football Club - Football Club Pohang Steelers 1-4 (1-0). Liga - 20. kolejka

W starciu 20. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół Seongnam FC przegrał z Pohangiem Steelers 1-4 (1-0). Pojedynek odbył się na Tancheon Stadium w Seongnam-si.

W  starciu 20. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół Seongnam FC przegrał  z Pohangiem Steelers  1-4 (1-0). Pojedynek odbył się na Tancheon Stadium w Seongnam-si.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań jedenastka Pohanga Steelers wygrała 16 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Sim Dong-Woon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Seongnam FC , zdobywając bramkę w 23. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Manuel Palacios.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Seongnam FC: Sim Dong-Woonowi w 28. i Kim Min-Hyeokowi w 32. minucie. W 40. minucie Fejsal Mulic zastąpił Lee Jong-Ho. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Pohanga Steelers doszło do zmiany. Sin Jin-Ho wszedł za Lee Seung-Mo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Seongnam FC.

W 48. minucie w drużynie Seongnam FC doszło do zmiany. Ku Bon-Cheul wszedł za Kim Min-Hyeoka. Trener Pohanga Steelers postanowił zagrać agresywniej. W 49. minucie zmienił pomocnika Wandersona i na pole gry wprowadził napastnika Lim Sang-Hyuba. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Pohanga Steelers: Heo Yong-Jun, Kim Seung-Dae, a na ich miejsce weszli Lee Ho-Jae, Jeong Jae-Hee.

Drużyna Seongnam FC długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak jedenastka Pohanga Steelers doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Heo Yong-Jun.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pohanga Steelers w 66. minucie spotkania, gdy Kim Seung-Dae zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Heo Yong-Jun.

W 70. minucie An Jin-Beom został zmieniony przez Jeon Seong-Soo, a za Sim Dong-Woona wszedł na boisko Choi Ji-Moog, co miało wzmocnić drużynę Seongnam FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Soo-Bina na Kim Yong-Hwana. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Lee Jong-Ho z Seongnam FC. Była to 74. minuta meczu.

Zespół Seongnam FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Pohanga Steelers, strzelając kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku Kim Seung-Dae ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

W 83. minucie w zespole Seongnam FC doszło do zmiany. Kang Eui-Bin wszedł za Kwak Kwang-Seona.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Lim Sang-Hyub.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Pohanga Steelers żadną kartką, natomiast zawodnikom Seongnam FC pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.