Jeonbuk Hyundai Motors Football Club - Suwon Samsung Bluewings 2-1 (0-0). Liga - 17. kolejka

W starciu 17. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna Jeonbuka Hyundai M. wygrała z Suwonem Bluewings 2-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Jeonju World Cup Stadium w Jeonju.

W  starciu 17. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 22 czerwca, drużyna Jeonbuka Hyundai M. wygrała  z Suwonem Bluewings  2-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Jeonju World Cup Stadium w Jeonju.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Jeonbuka Hyundai M. wygrał aż 22 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Modou Barrow z zespołu Jeonbuka Hyundai M. Była to 36. minuta pojedynku.

Niedługo po przerwie drużyna Jeonbuka Hyundai M. pokazała swoją wyższość. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Hong Jeong-Ho. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Paik Seung-Ho.

W 57. minucie za Park Hyung-Jina wszedł Jang Ho-Ik. W tej samej minucie w jedenastce Suwonu Bluewings doszło do zmiany. Ryu Seung-Woo wszedł za Kim Tae-Hwana. W tej samej minucie w drużynie Suwonu Bluewings doszło do zmiany. Elvis Saric wszedł za Kang Hyun-Muka. W 59. minucie Elvis Saric wyrównał wynik meczu z karnego.

W 62. minucie Lee Jun-Ho został zmieniony przez Moon Seon-Mina, co miało wzmocnić drużynę Jeonbuka Hyundai M.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeon Jin-Woo na Yeom Ki-Huna.

Kim Moon-Hwan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeonbuka Hyundai M., zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Ryu Jae-Moon.

W 79. minucie Oh Hyeon-Gyu został zmieniony przez Sebastiana Gronninga, co miało wzmocnić jedenastkę Suwonu Bluewings. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava Henriquego na Stanislava Iljutcenkę. W 89. minucie kartkę otrzymał Koo Dae-Young z Suwonu Bluewings. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Jeonbuka Hyundai M. w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Suwonu Bluewings w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.