Jeonbuk Hyundai Motors Football Club - Daegu Football Club 1-1 (0-0). Liga - 18. kolejka

W pojedynku 18. kolejki K League 1, który rozegrany został 25 czerwca, zespół Jeonbuka Hyundai M. zremisował z Daegu FC 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Jeonju World Cup Stadium w Jeonju.

W  pojedynku 18. kolejki  K League 1, który rozegrany został 25 czerwca, zespół Jeonbuka Hyundai M. zremisował  z Daegu FC  1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Jeonju World Cup Stadium w Jeonju.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Jeonbuka Hyundai M. wygrała 14 razy i zanotowała dwie porażki oraz pięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie w drużynie Jeonbuka Hyundai M. doszło do zmiany. Kim Bo-Kyung wszedł za Lee Jun-Ho.

W tej samej minucie Lee Yoon-Kwon zastąpił Modou Barrowa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Park Byung-Hyuna z Daegu FC, a w 61. minucie Stanislava Iljutcenkę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Daegu FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Go Jae-Hyun.

W 70. minucie Kim Jin-Kyu został zmieniony przez Paik Seung-Ho, a za Stanislava Iljutcenkę wszedł na boisko Gustavo Henrique, co miało wzmocnić drużynę Jeonbuka Hyundai M.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Go Jae-Hyuna na Kim Hee-Seunga oraz Lee Keun-Ho na Jung Chi-Ina.

Kim Jin-Su wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeonbuka Hyundai M., strzelając gola w 80. minucie spotkania. Chwilę później trener Jeonbuka Hyundai M. postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Takahira Kunimota wszedł Lee Yong, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Jeonbuka Hyundai M. utrzymać remis.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Daegu FC doszło do zmiany. Jang Seong-Won wszedł za Keitę Suzukiego. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jung Chi-Inowi i Park Jin-Seopowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Przewaga drużyny Jeonbuka Hyundai M. w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Jeonbuka Hyundai M. dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Daegu FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.