Jeju United Football Club - Football Club Seoul 2-2 (2-1). Liga - 19. kolejka

W spotkaniu 19. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Jeju United zremisował z FC Seoul 2-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Jeju World Cup Stadium w Seogwipie.

W  spotkaniu 19. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Jeju United zremisował  z FC Seoul  2-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Jeju World Cup Stadium w Seogwipie.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka FC Seoul wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Gerso Fernandes. Asystę zanotował Choi Young-Jun.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jung Han-Min z drużyny FC Seoul. Była to 19. minuta spotkania.

Jedenastka FC Seoul ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Jeju United , strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Kim Bum-Soo.

W 34. minucie za Kima Buma-Soo wszedł Kim Myung-Soon.

Zawodnicy FC Seoul szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 36. minucie gola kontaktowego strzelił Jung Han-Min. Bramka padła po podaniu Cho Young-Wooka.

Drugą połowę zespół Jeju United rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeong Woo-Jae wszedł Jo Seong-Joon. W 62. minucie kartkę otrzymał Kim Shin-Jin z FC Seoul.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Seoul przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie wynik ustalił Kang Seong-Jin. Asystę przy bramce zanotował Ki Sung-Yueng.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 72. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Park Dong-Jinowi i Kim Oh-Kyu. Niedługo później trener FC Seoul postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksandara Palocevica wszedł Paik Sang-Hoon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC Seoul utrzymać remis. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w jedenastce FC Seoul za Kang Seong-Jina wszedł Kwon Sung-Yun, a w zespole Jeju United Ahn Hyun-Beom zmienił Jonatana Ringa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Przewaga zespołu FC Seoul w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze Jeju United dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Jeju United dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FC Seoul w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.