Jeju United Football Club - Football Club Pohang Steelers 5-0 (2-0). Liga - 28. kolejka

W pojedynku 28. kolejki K League 1, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Jeju United wysoko wygrała z Pohangiem Steelers 5-0 (2-0). Starcie odbyło się na Jeju World Cup Stadium w Seogwipie.

W  pojedynku 28. kolejki  K League 1, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Jeju United wysoko wygrała  z Pohangiem Steelers  5-0 (2-0). Starcie odbyło się na Jeju World Cup Stadium w Seogwipie.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań drużyna Jeju United wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kim Gyeong-Jae z drużyny Jeju United.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jeju United w 19. minucie spotkania, gdy Yoon Bit-Garam zdobył pierwszą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Pohang Steelers: Heo Yong-Junowi w 28. i Lim Sang-Hyubowi w 29. minucie.

Gerso Fernandes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeju United, strzelając kolejnego gola w 33. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Kim Ju-Gong.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Kim Bum-Soo, zawodnik Jeju United. W 43. minucie Kim Bum-Soo został zastąpiony przez Jonatana Ringa. W 45. minucie boisko opuścili zawodnicy Pohanga Steelers: Kim Seung-Dae, Wanderson, a na ich miejsce weszli Heo Yong-Jun, Heo Yong-Jun.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie Gerso Fernandes został zmieniony przez Lee Chang-Mina, co miało wzmocnić zespół Jeju United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Park Seung-Wooka na Park Kuna.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie Yoon Bit-Garam po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Park Kunowi z Pohanga Steelers. Była to 76. minuta spotkania. W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy Pohanga Steelers: Kim Jun-Ho, Lee Ho-Jae, a na ich miejsce weszli Jeong Jae-Hee, Sin Jin-Ho. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Park Kun z zespołu Pohanga Steelers i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 76. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie trafił Joo Min-Kyu. Ponownie asystę zaliczył Kim Ju-Gong.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jeju United w 90. minucie spotkania, gdy Jonatan Ring strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola po raz trzeci pomógł Kim Ju-Gong.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Drużyna Jeju United zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Pohanga Steelers, a zawodnikom Jeju United pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.