Incheon United Football Club - Suwon Football Club 0-1 (0-0). Liga - 20. kolejka

W spotkaniu 20. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 6 lipca, zespół Incheonu United przegrał z Suwon FC 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Incheon Football Stadium.

W  spotkaniu 20. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 6 lipca, zespół Incheonu United przegrał  z Suwon FC  0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Incheon Football Stadium.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Lee Young-Jun został zastąpiony przez Murila Henriquego.

W tej samej minucie Lee Gi-Hyuk został zmieniony przez Kim Seung-Joona, co miało wzmocnić drużynę Suwon FC . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harrisona Delbridge'a na Song Si-Woo w 45. minucie oraz Harrisona Delbridge'a na Gang Yun-Gu w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie Jang Hyeok-Jin został zmieniony przez Urhę Nissilę, co miało wzmocnić zespół Suwon FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eliasa Aguilara na Hong Si-Hoo oraz Min Kyeong-Hyeona na Kim Seong-Mina. Trener Suwon FC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Lee Seung-Woo i na pole gry wprowadził napastnika Kim Hyuna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Kim Seong-Minowi z Incheonu United. Była to 80. minuta meczu. Niedługo później trener Incheonu United postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kim Bo-Suba wszedł Kim Dae-Jung, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Incheonu United nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie Urho Nissila dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zespół Suwon FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Suwon FC żadną kartką, natomiast zawodnikom Incheonu United przyznał jedną żółtą.

Drużyna Incheonu United wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Suwon FC dokonała czterech zmian.