Incheon United Football Club - Jeonbuk Hyundai Motors Football Club 3-1 (1-1). Liga - 28. kolejka

13 sierpnia na Incheon Football Stadium odbył się pojedynek 28. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Incheonu United i Jeonbuka Hyundai M. Starcie zakończyło się zwycięstwem Incheonu United 3-1.

13 sierpnia  na Incheon Football Stadium odbył się pojedynek  28. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Incheonu United  i Jeonbuka Hyundai M. Starcie zakończyło się zwycięstwem Incheonu United 3-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Jeonbuka Hyundai M. wygrał aż 14 razy, zremisował 12, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Song Min-Kyu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jeonbuka Hyundai M., strzelając gola w 14. minucie meczu.

W 22. minucie za Lee Jun-Ho wszedł Kim Jin-Kyu. W tej samej minucie w drużynie Jeonbuka Hyundai M. doszło do zmiany. Kim Bo-Kyung wszedł za Kang Sang-Yuna.

Piłkarze Incheonu United nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 30. minucie Hernandes wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Kim Bo-Sub.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po przerwie jedenastka Incheonu United trafiła do bramki rywala. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Song Si-Woo.

W 56. minucie Maeng Seong-Ung został zmieniony przez Paik Seung-Ho, a za Gustava Henriquego wszedł na boisko Han Kyo-Won, co miało wzmocnić zespół Jeonbuka Hyundai M.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Song Si-Woo na Hong Si-Hoo. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gang Yun-Gu z Incheonu United, a w 72. minucie Park Jin-Seopa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Incheonu United w 74. minucie spotkania, gdy Hernandes zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Hernandesowi z drużyny Incheonu United.

W tej samej minucie trener Incheonu United postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kim Do-Hyeoka wszedł Kim Chang-Soo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Incheonu United utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Incheonu United doszło do zmiany. Park Chang-Hwan wszedł za Kim Do-Hyeoka. W tej samej minucie kartką został ukarany Kim Jin-Su, piłkarz Jeonbuka Hyundai M..

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Zespół Incheonu United zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów. Przewaga drużyny Jeonbuka Hyundai M. w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Incheonu United w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Jeonbuka Hyundai M. wymienił czterech graczy.