Gimcheon Sangmu Football Club - Jeonbuk Hyundai Motors Football Club 1-2 (1-0). Liga - 19. kolejka

W spotkaniu 19. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka Gimcheonu Sangmu przegrała z Jeonbukiem Hyundai M. 1-2 (1-0). Mecz odbył się na UNKNOWN-2724.

W  spotkaniu 19. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka Gimcheonu Sangmu przegrała  z Jeonbukiem Hyundai M.  1-2 (1-0). Mecz odbył się na UNKNOWN-2724.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 starć drużyna Jeonbuka Hyundai M. wygrała 14 razy i zanotowała dwie porażki oraz pięć remisów.

Sytuację bramkową stworzył Lee Yeong-Jae.

W tym czasie to piłkarze Gimcheonu Sangmu otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Yeon Je-Woon.

Jedyną kartkę w meczu dostał Kim Ji-Hyun z drużyny Gimcheonu Sangmu. Była to 28. minuta spotkania. W 41. minucie za Paik Seung-Ho wszedł Takahiro Kunimoto. W 45. minucie w jedenastce Gimcheonu Sangmu doszło do zmiany. Myung Jun-Jae wszedł za Seo Jin-Su.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gimcheonu Sangmu.

Jedenastka Gimcheonu Sangmu długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak drużyna Jeonbuka Hyundai M. doprowadziła do remisu. Gola strzelił Takahiro Kunimoto. Po godzinie gry w jedenastce Gimcheonu Sangmu doszło do zmiany. Jung Seung-Hyun wszedł za Ha Chang-Rae.

Niedługo później trener Gimcheonu Sangmu postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Kim Ji-Hyuna. Na boisko wszedł Cho Gue-Sung, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie w zespole Jeonbuka Hyundai M. doszło do zmiany. Gustavo Henrique wszedł za Stanislava Iljutcenkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jeonbuka Hyundai M. w 80. minucie spotkania, gdy Gustavo Henrique zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Modou Barrowa.

W 86. minucie Park Jin-Seong został zmieniony przez Choi Chul-Soona, co miało wzmocnić drużynę Jeonbuka Hyundai M.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gu Sung-Yun na Kim Jeong-Hoona oraz Song Ju-Huna na Kim Kyeong-Mina. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Jeonbuka Hyundai M. żadną kartką, natomiast zawodnikom Gimcheonu Sangmu pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Gimcheonu Sangmu dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Jeonbuka Hyundai M. wykorzystał wszystkie zmiany.