Gimcheon Sangmu Football Club - Jeju United Football Club 4-0 (2-0). Liga - 20. kolejka

5 lipca na UNKNOWN-2724 odbyło się starcie 20. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Gimcheonu Sangmu i Jeju United. Mecz zakończył się zwycięstwem Gimcheonu Sangmu 4-0.

5 lipca  na UNKNOWN-2724 odbyło się starcie  20. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Gimcheonu Sangmu  i Jeju United. Mecz zakończył się zwycięstwem Gimcheonu Sangmu 4-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Jeju United wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gimcheonu Sangmu w 17. minucie spotkania, gdy Lee Yeong-Jae strzelił pierwszego gola.

W 28. minucie za Kim Myung-Soona wszedł Kim Gyeong-Jae. W tej samej minucie w jedenastce Jeju United doszło do zmiany. Jo Seong-Joon wszedł za Kima Buma-Soo.

Drużyna Jeju United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Gimcheonu Sangmu, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Kim Ji-Hyun. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cho Gue-Sung.

Między 60. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Jeju United: Gerso Fernandes, Joo Min-Kyu, Lee Chang-Min, na ich miejsce weszli: Jonatan Ring, Kim Ju-Gong, Han Jong-Mu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kwon Chang-Hoona, Cho Gue-Sunga zajęli: Park Sang-Hyeok, Myung Jun-Jae.

W 81. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Jeju United Kim Oh-Kyu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Myung Jun-Jae.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Jeśli jedenastka Jeju United nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.