Gimcheon Sangmu Football Club - Football Club Seoul 1-2 (1-0). Liga - 28. kolejka

15 sierpnia na UNKNOWN-2724 odbył się mecz 28. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Gimcheonu Sangmu i FC Seoul. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Seoul 2-1.

15 sierpnia  na UNKNOWN-2724 odbył się mecz  28. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Gimcheonu Sangmu  i FC Seoul. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Seoul 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka FC Seoul wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Gimcheonu Sangmu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Kim Kyeong-Min. W zdobyciu bramki pomógł Lee Yeong-Jae.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Gimcheon Sangmu: Jeong Hyeon-Cheolowi w 40. i Kim Kyeong-Minowi w 42. minucie. W 45. minucie Lee Tae-Seok został zmieniony przez Kim Jin-Ya. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gimcheonu Sangmu.

Cho Young-Wook wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Seoul, zdobywając bramkę w 60. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Aleksandar Palocevic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Seoul w 67. minucie spotkania, gdy Aleksandar Palocevic strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Na Sang-Ho.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Gimcheonu Sangmu doszło do zmiany. Kim Joon-Beom wszedł za Kim Ryun-Sunga. Chwilę później trener FC Seoul postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Aleksandara Palocevica. Na boisko wszedł Lim Min-Hyeok, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Na Sang-Ho został zmieniony przez Jung Han-Mina, a za Cho Young-Wooka wszedł na boisko Park Dong-Jin, co miało wzmocnić drużynę FC Seoul. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeong Hyeon-Cheola na Yoon Seok-Joo.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Lim Min-Hyeok z jedenastki FC Seoul. Była to 82. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Drużyna FC Seoul zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Gimcheonu Sangmu, natomiast zawodnikom FC Seoul przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.