Gangwon Football Club - Suwon Football Club 2-3 (1-1). Liga - 28. kolejka

W pojedynku 28. kolejki K League 1, który rozegrany został 15 sierpnia, jedenastka Gangwon FC przegrała z Suwon FC 2-3 (1-1). Mecz odbył się na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon.

W  pojedynku 28. kolejki  K League 1, który rozegrany został 15 sierpnia, jedenastka Gangwon FC przegrała  z Suwon FC  2-3 (1-1). Mecz odbył się na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Gangwon FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Suwon FC otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Jung Jae-Yun. Przy strzeleniu gola pomagał Jang Jae-Woong.

W 19. minucie za Jang Jae-Woonga wszedł Kim Seung-Joon. W tej samej minucie w jedenastce Suwon FC doszło do zmiany. Lee Seung-Woo wszedł za Jung Jae-Yuna.

Piłkarze Gangwon FC nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kim Jin-Ho.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Balsę Sekulic z Gangwon FC, a w 36. minucie Lee Seung-Woo z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 48. minucie w drużynie Gangwon FC doszło do zmiany. Lee Jeong-Hyeop wszedł za Balsę Sekulica.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Suwon FC przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie Lars Veldwijk dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yang Hyun-Juna z Gangwon FC, a w 67. minucie Park Min-Kyu z drużyny przeciwnej. Między 62. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze Gangwon FC: Seo Min-Woo, Yang Hyun-Jun, na ich miejsce weszli: Kevin Hoog-Jansson, Galego. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jang Hyeok-Jina, Kim Seung-Joona zajęli: Jeong Jae-Yong, Urho Nissila.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Park Min-Kyu.

W 70. minucie kartkę dostał Urho Nissila z Suwon FC. W 73. minucie Kim Dong-Hyeon został zmieniony przez Hwang Mun-Ki, co miało wzmocnić zespół Gangwon FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwak Yun-Ho na Yang Dong-Hyena.

Lee Jeong-Hyeop wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gangwon FC, strzelając kolejnego gola w 81. minucie pojedynku. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Suwon FC: Lee Yongowi i Yang Dong-Hyenowi.

Drużynie Gangwon FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Suwon FC.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Suwon FC w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna Gangwon FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Suwon FC wymieniła pięciu zawodników.