Gangwon Football Club - Jeju United Football Club 4-2 (2-0). Liga - 18. kolejka

W spotkaniu 18. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Gangwon FC wygrał z Jeju United 4-2 (2-0). Pojedynek odbył się na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon.

W  spotkaniu 18. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Gangwon FC wygrał  z Jeju United  4-2 (2-0). Pojedynek odbył się na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Jeju United wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gangwon FC w 22. minucie spotkania, gdy Kim Dae-Won zdobył pierwszą bramkę.

W 24. minucie kartkę dostał Kim Jin-Ho z zespołu Gangwon FC. W 26. minucie Han Jong-Mu zastąpił Lee Chang-Mina. W tej samej minucie w drużynie Jeju United doszło do zmiany. Jeong Woo-Jae wszedł za Kim Myung-Soona.

W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Rim Chang-Woo, zawodnikowi Gangwon FC.

Jedenastka Jeju United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Gangwon FC, strzelając kolejnego gola. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Lee Jeong-Hyeop.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kim Jin-Ho.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu Kim Dae-Won po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Joo Min-Kyu.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Joo Min-Kyu z Jeju United. Trener Jeju United postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Ahn Hyun-Beoma i na pole gry wprowadził napastnika Jo Seong-Joona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Jonatan Ring został zmieniony przez Kim Ju-Gonga, co miało wzmocnić zespół Jeju United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Hooga-Janssona na Yun Seok-Yeonga.

Piłkarze Gangwon FC odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Rim Chang-Woo. Przy strzeleniu gola asystował Kim Dae-Won.

W 82. minucie Gerso Fernandes został zmieniony przez Kim Bum-Soo, co miało wzmocnić drużynę Jeju United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kim Dong-Hyeona na Hwang Mun-Ki oraz Lee Jeong-Hyeopa na Kim Ju-hyeonga. W 89. minucie kartką został ukarany Kim Bum-Soo, zawodnik Jeju United. Chwilę później trener Gangwon FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Seo Min-Woo. Na boisko wszedł Kim Dae-Woo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie arbiter przyznał kartkę Yun Seok-Yeongowi z Gangwon FC. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Piłkarze Gangwon FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Gangwon FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Jeju United wymienił pięciu graczy.