Gangwon Football Club - Football Club Seoul 1-0 (1-0). Liga - 13. kolejka

18 maja na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon odbyło się spotkanie 13. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Gangwon FC i FC Seoul. Mecz zakończył się zwycięstwem Gangwon FC 1-0.

18 maja  na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon odbyło się spotkanie  13. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Gangwon FC  i FC Seoul. Mecz zakończył się zwycięstwem Gangwon FC 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Gangwon FC wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Seoul próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Gangwon FC zdobył Hwang Mun-Ki w 30. minucie. Asystę zanotował Kim Dong-Hyeon.

W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Yoon Jong-Gyu z FC Seoul. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gangwon FC.

Drugą połowę jedenastka FC Seoul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kang Sang-Hee, Kim Shin-Jina weszli Ki Sung-Yueng, Park Dong-Jin. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gangwon FC: Seo Min-Woo w 54. i Hwang Mun-Ki w 61. minucie.

W 62. minucie Kang Seong-Jin został zastąpiony przez Na Sang-Ho. Między 67. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gangwon FC: Hwang Mun-Ki, Park Sang-Hyeok, Seo Min-Woo, Kim Dae-Won, na ich miejsce weszli: Park Sang-Hyeok, Hong Seok-Hwan, Kim Dae-Woo, Momchil Tsvetanov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hwang In-Beoma, Han Seung-Gyu zajęli: Aleksandar Palocevic, Lee Tae-Seok. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Momchil Tsvetanov, piłkarz Gangwon FC.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga zespołu FC Seoul w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy Gangwon FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Gangwon FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół FC Seoul w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.