Gangwon Football Club - Daegu Football Club 1-0 (0-0). Liga - 24. kolejka

W pojedynku 24. kolejki K League 1, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Gangwon FC zwyciężyła z Daegu FC 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon.

W  pojedynku 24. kolejki  K League 1, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Gangwon FC zwyciężyła  z Daegu FC  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Chuncheon Songam Stadium w Chuncheon.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Daegu FC wygrał aż 18 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Już w pierwszych minutach jedenastka Gangwon FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 26. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Daegu FC.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie Seo Min-Woo został zmieniony przez Han Kook-Younga. Między 56. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Daegu FC i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie w zespole Daegu FC doszło do zmiany. Jung Chi-In wszedł za Kim Woo-Seoka. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Danielowi Penie z drużyny Daegu FC. Chwilę później trener Gangwon FC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yang Hyun-Juna wszedł Galego, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Gangwon FC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Gangwon FC udało się strzelić gola i wygrać.

Wysiłki podejmowane przez zespół Gangwon FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie wynik ustalił Galego. Przy zdobyciu bramki asystował Kim Jin-Ho.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Gangwon FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna Gangwon FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Daegu FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.