Football Club Seoul - Seongnam Football Club 0-1 (0-1). Liga - 14. kolejka

W spotkaniu 14. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna FC Seoul przegrała z Seongnam FC 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Seoul World Cup Stadium.

W  spotkaniu 14. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna FC Seoul przegrała  z Seongnam FC  0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Seoul World Cup Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów drużyna FC Seoul wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kwon Wan-Kyu z Seongnam FC, a w 13. minucie Osmara z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Han Seung-Gyu został zastąpiony przez Hwang In-Beoma.

Jedynego gola meczu strzelił Goo Bon-Cheul dla drużyny Seongnam FC. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Lee Jong-Ho.

W 26. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kwon Wan-Kyu z drużyny Seongnam FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 10. minucie. W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hwang In-Beoma z FC Seoul, a w 45. minucie Goo Bon-Cheula z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Seongnam FC.

Między 50. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Seoul: Lee Han-Beom, Lee Tae-Seok, Kwon Sung-Yun, na ich miejsce weszli: Lee Sang-Min, Kim Shin-Jin, Ko Kwang-Min. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lee Jong-Ho, Jang Hyo-Joona, Goo Bon-Cheula zajęli: Jeon Seong-Soo, Lee Ji-Hoon, Kwon Soon-Hyung. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Kim Young-Kwanga, piłkarza Seongnam FC.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Jeśli drużyna FC Seoul nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Zawodnicy Seongnam FC dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół FC Seoul dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Seongnam FC wymieniła pięciu graczy.