Football Club Seoul - Jeonbuk Hyundai Motors Football Club 0-1 (0-0). Liga - 20. kolejka

W meczu 20. kolejki K League 1, który rozegrany został 6 lipca, zespół FC Seoul przegrał z Jeonbukiem Hyundai M. 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Seoul World Cup Stadium.

W  meczu 20. kolejki  K League 1, który rozegrany został 6 lipca, zespół FC Seoul przegrał  z Jeonbukiem Hyundai M.  0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Seoul World Cup Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć drużyna Jeonbuka Hyundai M. wygrała 22 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 35. minucie Kang Sang-Yun został zmieniony przez Modou Barrowa.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie FC Seoul doszło do zmiany. Kim Shin-Jin wszedł za Lee Tae-Seoka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie w jedenastce FC Seoul doszło do zmiany. Ki Sung-Yueng wszedł za Cho Ji-Huna.

Jedyną bramkę meczu dla Jeonbuka Hyundai M. zdobył Gustavo Henrique w 54. minucie. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Seoul: Paik Sang-Hoon, Kang Seong-Jin, na ich miejsce weszli: Aleksandar Palocevic, Jung Han-Min. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takahira Kunimota, Gustava Henriquego zajęli: Kim Bo-Kyung, Stanislav Iljutcenko.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Seoul: Lee Sang-Minowi w 67. i Cho Young-Wookowi w 87. minucie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Jeonbuka Hyundai M. żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Seoul przyznał dwie żółte.

Zespół FC Seoul wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Jeonbuka Hyundai M. wykorzystała wszystkie zmiany.