Football Club Seoul - Incheon United Football Club 1-1 (1-0). Liga - 18. kolejka

W pojedynku 18. kolejki K League 1, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna FC Seoul zremisowała z Incheonem United 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Seoul World Cup Stadium.

W  pojedynku 18. kolejki  K League 1, który rozegrany został 25 czerwca, drużyna FC Seoul zremisowała  z Incheonem United  1-1 (1-0). Mecz odbył się na Seoul World Cup Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania jedenastka FC Seoul wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Seoul próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Asystę zaliczył Kang Seong-Jin.

W tym czasie to zawodnicy FC Seoul otworzyli wynik. W 36. minucie Cho Young-Wook dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 40. minucie sędzia ukarał kartką Eliasa Aguilara, piłkarza Incheonu United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Seoul.

W 47. minucie Hong Si-Hoo został zmieniony przez Kim Bo-Suba. Trener Incheonu United postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Eliasa Aguilara i na pole gry wprowadził napastnika Song Si-Woo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Chwilę później trener FC Seoul postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jung Han-Mina wszedł Kim Jin-Ya, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna FC Seoul nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W tej samej minucie w jedenastce FC Seoul doszło do zmiany. Aleksandar Palocevic wszedł za Kim Shin-Jina.

Bramkarz FC Seoul wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lee Myung-Joo.

Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Seoul: Paik Sang-Hoon, Aleksandar Palocevic, Kang Seong-Jin, na ich miejsce weszli: Lee Han-Beom, Park Dong-Jin, Ko Kwang-Min. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kim Do-Hyeoka, Lee Myung-Joo, Gang Yun-Gu zajęli: Lee Kang-Hyun, Lee Dong-Su, Min Kyeong-Hyeon. Między 76. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Seoul i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Przewaga drużyny FC Seoul w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.