Football Club Seoul - Gimcheon Sangmu Football Club 2-2 (1-0). Liga - 15. kolejka

W starciu 15. kolejki K League 1, które rozegrane zostało 28 maja, zespół FC Seoul zremisował z Gimcheonem Sangmu 2-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Seoul World Cup Stadium.

W  starciu 15. kolejki  K League 1, które rozegrane zostało 28 maja, zespół FC Seoul zremisował  z Gimcheonem Sangmu  2-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Seoul World Cup Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna FC Seoul wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Seoul próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Seoul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie Aleksandar Palocevic dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 45. minucie kartką został ukarany Park Dong-Jin, zawodnik FC Seoul. W tej samej minucie Lim Min-Hyeok zastąpił Hwang In-Beoma. W tej samej minucie w drużynie Gimcheonu Sangmu doszło do zmiany. In-Soo Yu wszedł za Ju-Hun Songa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Seoul.

Zespół Gimcheonu Sangmu otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Cho Gue-Sung.

Trener Gimcheonu Sangmu postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Kwon Chang-Hoona i na pole gry wprowadził napastnika Kim Ji-Hyuna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał In-Soo Yu z drużyny Gimcheonu Sangmu. Była to 80. minuta meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FC Seoul przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie Lee Sang-Min dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Lee Yeong-Jae.

W 90. minucie w jedenastce FC Seoul doszło do zmiany. Lee Tae-Seok wszedł za Kim Jin-Ya.

Drużyna Gimcheonu Sangmu nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Jung Seung-Hyun.

W tej samej minucie w zespole Gimcheonu Sangmu doszło do zmiany. Myung Jun-Jae wszedł za Kim Han-Gila. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka FC Seoul dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Gimcheonu Sangmu wykorzystał wszystkie zmiany.